Зокрема, серед фільмів, виробництво яких призупинене видання називає історичну стрічку "Максим Оса", яку знімали в Хотині та Кам’янці-Подільському, а також "Гніздо горлиці", зйомки якої частково відбувалися у Чернівцях.
Водночас, зазначається, що двоє акторів, які знімалися в цих фільмах, померли, не дочекавшись їх виходу на екрани.
Зйомки цих картин заморожені, бо держава не виконала своїх зобов’язань за угодами з кіностудіями і не профінансувала свою частину бюджету стрічок, каже режисер Дмитро Томашпольський з Національної спілки кінематографістів України.
"З боку студій усе повністю виконано. Державна частина коштів не надійшла", - каже пан Томашпольський, додаючи, що затримки почалися ще минулого року.
У Державному агентстві з питань кіно цю проблему визнають і пояснюють: передбачених бюджетом грошей досі немає. Попри це, каже речник Держкіно Ярослав Підгора-Гвяздовський, держава таки змогла повністю профінансувати свою частку принаймні в деяких фільмах, однак через проблеми в економіці і війну вони ще не готові.
"Усі фільми, які стоять у виробництві, з об'єктивного чи навіть суб'єктивного погляду, доцільні до прокату. Вони різноманітні, різножанрові. Є ко-продукційні фільми, в яких участь беруть по чотири країни. Це круто. Але якщо гроші не виділяються, закінчити їх немає можливості, як не крути", - додає речник Держкіно.
Дмитро Томашпольський каже, що коли виробництво фільму призупиняють на цілий рік, у кінопроцесі відбуваються незворотні зміни: "Зупиніть на рік доменну піч і скажіть: буде з неї якась користь?"
Минулого року помер актор Віталій Лінецький, який знімався відразу в двох ще не готових картинах: "Толоці" і "Гнізді горлиці". Восени загинув росіянин Олексій Девотченко, який грав Леніна у фільмі "Моя бабуся – Фані Каплан". Сцену, в якій він не встиг зіграти, знімали за допомогою дублера і з використанням комп’ютерної графіки.
Режисерка "Моєї бабусі..." Олена Дем'яненко розповіла, що картина готова на дві третини. І поки держава боргує обіцяні 4 млн гривень, які мали перерахувати ще в червні, автори шукають кошти серед іноземних партнерів, щоб зняти сцени, де не потрібно багато витрачатися на декорації і костюми.
"Ми вже навіть не затинаємося, щоб ці гроші проіндексували, - додає Дмитро Томашпольський, пояснюючи, що витрати на кіновиробництво чітко прив’язані до долара. - Ми хочемо, щоб держава просто виконала свої зобов’язання".
Фільм "Гніздо горлиці" - це українська соціальна драма, яка порушує проблему еміграції українських жінок. Головна героїня – звичайна буковинська жінка, яка залишає чоловіка та доньку і їде в Італію на заробітки. Повернувшись на Батьківщину жінка не може адаптуватись до попереднього життя – чоловік і донька стали іншими. Тай сама заробітчанка – вагітна від італійця.
Головну чоловічу роль у стрічці зіграв відомий актор Віталій Лінецький. Головну жіночу роль виконала Римма Зюбіна. У картині також знялися Ірма Вітовська, Олександра Сизоненко, Максим Канюка та інші.
А ось стрічка "Максим Оса" стала першою в історії українського кінематографа екранізацією коміксу. Це історичний детектив, знятий за мотивами коміксу Ігоря Баранька "Максим Оса: Людина з того світу".
Головним героєм стрічки є козак-відлюдник. З Січі його посилають розслідувати вбивство, що сталося в панському домі.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.