Аналітики аграрного сектора економіки дійшли висновку, що цього року матимемо в Україні найменший урожай овочів за останні п’ять-сім років.
Головна причина – скорочення виробничих площ, що пов’язано з подорожчанням ресурсів для проведення посівної кампанії та подальшого догляду за угіддями. Також майже недоступними для фермерів стали банківські кредити. Є й побоювання, що не буде куди збути вирощену продукцію. Адже Росія ввела ембарго на поставки овочів з України. Через це наші консервні заводи змушені знижувати обсяги переробки. Крім скорочення виробничих площ, ще однією причиною зниження врожаю овочів стане вимушена економія виробників на ресурсах. Також фермери вже зараз масово переходять від дорогих гібридів до дешевих сортів та профілактичних обробок плантацій.
– Я не поділяю цієї думки, – каже Василь Соломко, фермер з Банилова Вижницького району, який є відомим в краї овочівником. – Рівень доходів наших громадян не збільшився, швидше навпаки, бо буде підвищення комунальних платежів. Тому населення по-максимуму експлуатуватиме свої земельні ділянки. Можливо, важче буде збути вирощене, бо відпали фактично Луганська та Донецька області, і Крим, які раніше з Буковини цілими фурами возили різні овочі. Зате ціна не буде високою. Я не зменшив площі під овочеві культури. Вже посадив чотири гектари цибулі та півтора – моркви. Картоплі голландських сортів закладаю 70 гектарів: вже посіяв два гектари ранньої, та сім – пізньої. Тепер добре бульби висаджувати, бо за холоду добре розвивається коренева система. Грунт під овочі рихлимо, а не оремо, насіння обробляємо біометодами. Також ще плануємо посадити два гектари столових буряків та 12 – капусти. Щоб був добрий врожай овочів, потрібно вміло доглядати за ними, а не нарікати на погоду.
10-04-2015, 15:18
0
1 226