Для проведення технічної інвентаризації всіх споруд цивільного захисту населення потрібно 1 млн 348,5 тисячі гривень. Виділили лише 129,6 тисячі гривень - 9,2 відсотка від необхідної суми.
Згідно розпорядження Кабінету міністрів "Про встановлення режиму підвищеної готовності до надзвичайних ситуацій", на Буковині почали перевіряти готовність споруд цивільного захисту приймати людей, пише molbuk.ua
Як розповів начальник управління цивільного захисту населення ОДА Олексій Гайдай, спільно з відповідними підрозділами райдержадміністрацій та балансоутримувачами здійснюється інвентаризація укриттів.
За словами посадовця, нині на території краю налічується 1176 таких споруд. Зокрема,86 сховищ та 1090 протирадіаційних укриттів.
- Нині в області проведено інвентаризацію 345 захисних споруд, - відзначив Олексій Гайдай. - Ми виявили, що повністю готова до укриття 41 захисна споруда, обмежено готові - 828, ще 308 недостатньо забезпечені усім необхідним майном та обладнанням. Основні недоліки: фізична зношеність, вийшли з ладу вентиляційна та каналізаційна системи, не працює водопостачання. У захисній споруді повинні бути герметичні двері, засоби індивідуального захисту, медикаменти. Протигази залишилися ще з радянських часів. Нові коштують 250-350 гривень за один.
Як виявилося, минулими роками чимало захисних споруд приватизували і зробили там магазини, склади, офіси, ресторани, комп’ютерні зали. Однак чиновники запевнили, що в разі надзвичайного стану їх використають за призначенням, і тут зможуть ховатися люди. Власники про це попереджені.
Однак на всіх бомбосховищ не вистачить У них може заховатися лише 44 відсотки населення області. У Чернівцях захисні споруди є на великих підприємствах і в центральній частині міста. У спальних районах немає жодного, бо, виявляється, вони навіть не були передбачені під час будівництва мікрорайонів.
Як запевнили чиновники, про бомбосховища можна дізнати у ЖРЕПах, там повинні бути ключі від них.
Т. в. о. начальника відділу організації заходів цивільного захисту управління ДСНС в області Андрій Юрійчук запевнив, що вони намагаються змусити балансоутримувачів захисних споруд навести там лад.
Однак штраф становить лише 57 гривень. "Перш за все власникам необхідно встановити на входах таблички з інформацією про тип споруди та маршрути руху, повісити скрізь вказівники", - наголосив надзвичайник.
Олексій Гайдай запевнив, що впродовж лютого-березня вони завершать інвентаризацію та перевірку стану готовності усіх захисних споруд області. Для цього потрібно 1,3 мільйона гривень. Поки що виділили лише 130 тисяч.
Отож в разі оголошення надзвичайно стану ховайтеся, де хто може.
30-01-2015, 11:23
0
3 338