З першого вересня шкільні підручники стануть платними для учнів четвертих та сьомих класів.
- Цьогоріч відбуватиметься видрук нових підручників для учнів четвертих та сьомих класів. А за бюджетом передбачено суттєве скорочення коштів, що мали би бути спрямовані на друк підручників, - повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. - Саме тому з наступного року для школярів четвертих та сьомих класів нові підручники будуть платними.
Для дітей соціально вразливих категорій підручники будуть безкоштовними.
- Передбачено, що безкоштовними підручники залишатимуться для тих категорій населення, які не можуть собі дозволити їх купити, - зауважила І. Совсун. - Зокрема, для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, а також дітей із малозабезпечених родин.
Якою буде вартість нових підручників, поки невідомо. Окрім того, Міністерство має розробити порядок фінансування видруку підручників для національних меншин. Оскільки ці підручники значно дорожчі, ніж українські, різницю між вартістю українського підручника та іншомовного у міністерстві планують компенсувати.
Шкільні підручники купуватимуть уже з першого вересня 2015 року. Як розповіла методист управління освіти Чернівецької міської ради Людмила Ватутіна, офіційного розпорядження щодо оплати за підручники ще не було.
- Ця постанова має ввійти в дію з першого вересня. Та механізм оплати нам поки невідомий, - зауважила Л. Ватутіна. - Востаннє за підручники батьки платили в 1996 році. Але тоді вартість була не стовідсотковою, а сплачувати доводилося лише 20 відсотків від вартості книги. Зараз же можна лиш уявити, які шалені гроші доведеться витрачати батькам на купівлю підручників. Ціни можуть бути різними.