Окремим депутатам міськради вдається "виживати" на дві тисячі гривень на місяць. При цьому вони утримують власні автомобілі елітного класу та проживають у просторих квартирах центру міста. Цього року частина депутатів подали декларації про доходи за 2013 рік.
Як не працювати й заробити майже мільйон та хто з посадовців міськради їздить на майже 40-річних автомобілях? Ми проаналізували декларації про доходи депутатів міськради. Цього року їх вони подавали вперше, як того передбачає закон. Щоправда, із 60 депутатів декларації подали лише 24.
Вантажівки до вподоби жінці-депутатуДепутат Роман Дрінь за 2013 рік задекларував дві машини – "Міцубісі Галант" 2007 року випуску і на два роки молодший "Мерседес Спрінтер". Якщо вірити інформації, яку він подав у декларації, обидва транспортні засоби обранець придбав за 200 тисяч гривень. Крім того, сім’ї депутата належить і скромний "Деу Матіз" 2008 року випуску.
А ось депутат Олексій Редько, схоже, тримає в гаражі дві машини на всі випадки життя: старенькі "Жигулі" 1987 року – очевидно, для відпочинку і поїздок на природу, а новенька "Хонда Аккорд" за 240 тисяч гривень – для паркування під міськрадою.
Без жодної копійки доходу, але в гарній квартирі проживав у 2013 році депутат Юрій Ватаманюк. У своїй декларації про доходи він вказав, що володіє житлом в елітному районі міста площею 106 "квадратів" та автомобілем "Міцубісі Галант" 2007 року. При цьому за рік він заробив нуль гривень, якщо вірити декларації.
Найскромнішим авто може похвалитися секретар міськради Ярослав Кушнірик. Він володіє 25-річним "БМВ 324" та "Хондою Сівік" 1997-го року випуску.
А ось важка автомобільна техніка до вподоби лише жінкам-депутаткам: позафракційна Любов Сорохан задекларувала майже 40-річну вантажівку "МАЗ-500". Її родичам належить "Мерседес" 1993-го року випуску і ще дві вантажівки.
"До Європи йдемо – може, повернуть заощадження"Вклади у розмірі майже 20 тисяч гривень тримає у банку депутат міськради Євген Долгий із дружиною. Щоправда, у декларації навпроти пункту "вклади" обранець поставив відмітку: "СССР". Що він мав на увазі, ми поцікавились у депутата:
– Це наші старі заощадження, які ми вклали в банк ще в Союзі. У нас є ощадкнижка ще з 1977 року…
– Коли видавали "Вітину" і "Юлину" тисячу, ви ходили за грошима?
– Я ходив, і отримав дві тисячі.
– Ви ще маєте сподівання отримати всі вклади?
– Маю надію. Зараз підемо в Європу, то, може, щось повернуть…
А ось депутат Володимир Бешлей без офіційної зарплати – уже кілька років. Після свого звільнення з місцевого управління Антимонопольного комітету офіційно працював хіба що у земельному департаменті – всього два тижні. Проте сума вкладів депутата у банку вражаюча – понад 755 тисяч гривень. Ми намагалися з’ясувати, де йому вдалося заробити стільки грошей, проте від спілкування з кореспондентом "МБ" він утримується уже кілька місяців, посилаючись на відсутність вільного часу. Натомість пан Бешлей регулярно виступає на одному з місцевих телеканалів, де навряд чи цікавляться його статками…
Мають наші обранці й нерухомість у столиці. Депутат В’ячеслав Кишлярук, який займається архітектурним бізнесом, задекларував кілька земельних ділянок, квартиру й особняк у Чернівцях. Водночас сім’ї депутата належить ще одне помешкання у Чернівцях та одна квартира в Києві. Заробила його сім’я торік майже 200 тисяч гривень.
Дружина мера заробляє більше, ніж вінМіський голова Чернівців, а торік ще депутат Олексій Каспрук, якщо вірити його декларації про доходи, разом із дружиною заробив за 2013 рік 84 тисячі гривень. При цьому дружина мера заробила майже на 20 тисяч гривень більше від чоловіка. Проживають вони у квартирі площею 81,3 кв. м, а в банку зберігають 32 тисячі гривень.
Микола КОБИЛЮК
7-12-2014, 15:00
0
4 761