Ідея створення добровольчого батальйону виникла кілька місяців тому. Він буде подібним до вже діючих "Донбасу", "Азову", "Дніпра", "Києва" тощо, але на базі буковинських добровольців.
Ініціатори його створення кажуть, що охочих до них вступити є багато. Але через нинішню бюрократичність процес формування повноцінного бойового батальйону затягується.
– У різних добровольчих батальйонах, які воюють на Донбасі, є багато наших земляків. І в них постійно виникає запитання, чому вони воюють у батальйоні "Азов", "Дніпро", "Київ", "Чернігів", "Прикарпатя", а чернівецького батальйону немає, – говорить виконувач обов’язки заступника командира Олександр Бордужан. – Наш нинішній командир батальйону Іван Хропко вирішив сформувати бойовий підрозділ, який би асоціювався з нашим краєм. Сам він є учасником АТО у складі спецбатальйону "Чернігів". Він запустив увесь цей процес. Я прийшов, коли побачив оголошення. Познайомився з ним. І зараз допомагаю з оформленням необхідних документів, проходженням медкомісій нашим добровольцям.
– Переважно до нас приходять люди, які вже мають військову підготовку. Є такі, які воювали на Сході. Але тоді вони були в інших батальйонах. Сам я пройшов строкову службу у внутрішніх військах, потім за контрактом служив. Проходив спецкурси підготовки офіцерів оперативних підрозділів і працював в обласній міліції, а зараз вирішив, що буду потрібним на Сході. Цей батальйон "Буковина" підпорядковується МВС. Бо для того, щоб видати зброю, має хтось за людей нести відповідальність. А кожен доброволець проходить спеціальну перевірку. Так само, як при влаштуванні у правоохоронні органи. Але для добровольчих батальйонів, які будуть воювати в зоні АТО, цю процедуру трохи спростили. Деякі установи йдуть нам назустріч. Довідки, які коштують по 100 гривень, нашим добровольцям виготовляють безкоштовно. Але є моменти, які навпаки гальмують процес укомплектування.
На перешкоди з боку лікарів скаржиться добровольці, яких кореспондент "МБ" зустрів в кабінеті, де здійснюється запис охочих поповнити ряди "Буковини".
– У мене вже десять років тиск вище норми. А терапевт через це не хотів мені підписати комісію, – говорить чернівчанин Степан Берт. – Я ж доросла людина, сам добровільно хочу поїхати в зону АТО. Я розумію, що мій досвід там може знадобитись. Майже шість років відслужив, працював у правоохоронних органах. Знаю, на що я йду. А вони цим добровольцям перепони всілякі роблять. Я ж не прохожу цю комісію, щоб працювати в органах. У тих, хто зараз служить в міліції, набагато гірші показники, ніж в усіх цих добровольців. Я зараз чекаю, доки набереться необхідна кількість для початку навчань. Після цього буде кілька тижнів навчань і відправлення в зону АТО.
Інший доброволець розповідає, що ще у квітні подавав необхідні документи у Нацгвардію. Але результату їхнього розгляду досі немає.
– Про набір в цей батальйон побачив оголошення в Інтернеті, – говорить Федір Маліцький. – Мені легше, у мене вже всі документи фактично готові. Я ще навесні подавав їх у Нацгвардію. Там теж мали формувати батальйон. Але досі жодної відповіді від них не отримав. Сподіваюсь, що тут процедура буде швидша. Бачу, що є вже багато добровольців. Можливо, через тиждень вже наберуть необхідну для початку навчань групу. Вдома моє рішення сприйняли зі сльозами. Але дружина сказала, що якщо я так вирішив, то вона перешкоджати не буде. Я проходив строкову службу і розумію, що можу бути корисним там, на передовій. Місяць тому я поховав свого друга із села, який загинув у зоні АТО. Він служив в одному зі спецпідрозділів. Заради нього і тих, хто там служить, я вирішив записатись добровольцем.
Охочі записатись в добровольчий батальйон "Буковина" можуть звернутись в штаб, який знаходиться в приміщенні ОДА (вул. Грушевського, 2), 2-й поверх, кабінет 333. Тел. (066) 440 18 25
7-11-2014, 09:41
0
7 001