"Фільм, який розриває серце на біль, віру та ще більшу любов до рідної країни"... Ці слова зі сльозами на очах промовив старенький чернівчанин після допрем'єрного показу номінованого на "Оскар" українського фільму "Поводир" режисера Олеся Саніна. Показ стрічки відбувся сьогодні, 4 листопада, у кінопалаці "Чернівці". Глядачі, котрі були присутні у залі, залишилися глибоко враженими від побаченого...
Ще за півгодини до прем'єри і біля кінотеатру, і у залі було дуже людно. Щоби вмістити усіх бажаючих, розмістили додаткові стільці... Зал був переповнений. "Заплющ очі, дивися серцем", - це девіз фільму і саме цією фразою режисер Олесь Санін розпочав показ стрічки у Чернівцях. Справді, уже за декілька хвилин розумієш, що цей фільм можна дивитися тільки душею. Кожен кадр, який був показаний на екрані, видавався не просто художньою картиною, але і містив у собі глибину української трагічної історії.
В основу сюжету покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїжджає до Харкова допомагати будувати соціалізм. Тут він закохується в актрису Ольгу Левицьку (роль грає Джамала), на яку давно має плани червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їхня подорож, сповнена небезпечних пригод, відбувається на тлі найдраматичніших сторінок української історії та руйнування людських доль. Адже події фільму відбуваються на початку 1930-х років у часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції.
Кожна сцена у фільмі знята надзвичайно натуралістично. Тут немає сучасних комп'ютерних спецефектів, лишень зйомки з реально вибудованої картини. Для прикладу, у фільмі були зняті незрячі співці, збудована справжня старовинна українська хатина... А кожне із болем промовлене слово головних героїв доносило до нас відгомін страхітливої історії.
- Ми чули раніше про кобзарів, але вперше дізнаюся, якими ж вони були насправді. Чому їх переслідували? Про що вони співали? Чому є символом української нації та провідниками нашої історії? Я відкрила для себе ту сторінку історії нашої країни, яку потрібно знати кожному, - розповідає після сеансу Марина ЛІБАНОВА. - Вражена. Схвильована. Важко підібрати слова...
... Показ стрічки у всіх кінотеатрах України розпочнеться 12 листопада.
5-11-2014, 00:24
0
4 018