Виставка творчих робіт з нагоди 70-річчя створення Вищого професійного художнього училища №5 м.Чернівців відкрилася сьогодні у Чернівецькому центрі культури "Вернісаж" на вул.Франка, 15. Тут представлені роботи учнів та викладачів ВПХУ №5: різьба, інкрустація, інтарсія, різноманітні види живопису, іконопис, вишивка, графіка та ін.
- Оскільки ця виставка – захід в рамках нашого ювілею, що є доволі солідним віком для училища, то поряд з роботами останніх років тут є експонати, створені у перші роки діяльності училища, - зазначив директор ВПХУ №5 Василь Андрусяк.
На виставці, зокрема, можна побачити відому скульптуру "Плотогон з Черемоша", котра на міжнародній виставці у Брюсселі в 1957 році здобула гран-прі. Створив її викладач училища Володими Куров разом зі своїми учнями.
- Хочу подякувати випускникам і викладачам училища, бо саме ваші роботи дарують гостям нашого міста, ваші роботи славлять Чернівці на увесь світ і є згадкою про наше місто, - зазначив під час відкриття виставки Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.
Така виставка заслуговує рівня всеукраїнської, - підкреслив живописець, викладач училища Юрій Гушкевич. – У кожному творі присутній художній образ, орнаментика народна. Хочу підкреслити, що ці роботи створені 17-18-річними дітьми при досить невеликій кількості годин із художніх предметів. Так що тут весь колектив працює додатково, всі розуміються на творчості, дають учням можливість займатися і творити в позаурочний час.
Микола Шкрібляк, Заслужений діяч мистецтв України, викладач ВПХУ №5 запропонував створити на базі училища реставраційно-ремонтні майстерні: "Тоді діти б ходили цими чернівецькими вулицями і годилися, що саме вони відреставрували той чи інший будинок". За словами М.Шкрібляка, 99% того, що представлено на виставці, виходить за рамки навчальних програм – це свідчить про те, що люди прагнуть творити і нести горду марку 5-го Чернівецького училища.
Діятиме виставка до 11 листопада, вхід вільний. Окремі представлені тут роботи можна придбати, звернувшись у ВПХУ№5.
З історії24 жовтня 1944 року була прийнята постанова про створення художнього керамічного ремісничого училища у Чернівцях. А 24 грудня того ж року розпочалися заняття – ця дата і вважається днем застування ВПХУ№5. З 1950 року училище почало готувати також робітників для деревообробної галузі, паралельно велася підготовка різьбарів та малярів. На виставках у Києві та Москві учні, майстри і викладачі училища здобули понад 70 золотих та срібних медалей. Нині училище має статус вищого, готує також молодших спеціалістів за напрямками "Технологія деревообробки", "Дизайн середовища". В останні роки роботи учнів ВПХУ №5 серед кращих на всеукраїнських виставках робіт профтехосвіти, а створений ними експонат "Шаховий куток" визнаний експонатом року. Чимало випускників училища нині - відомі художники, скульптори, архітектори, ювеліри, дизайнери.
24-10-2014, 19:59
0
3 608