Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк є співвласником Чернівецького заводу залізобетонних конструкцій та виробів.
Про це повідомляє програма спільного виробництва Радіо Свобода та Першого Національного телеканалу "Схеми з Наталкою Седлецькою".
Яценюк дотепер уникав публічних згадок про свою участь у цьому бізнесі, а офіційні дані з державного реєстру досі залишались поза увагою журналістів
"Він виріс на моїх очах, я знав його батька, це Чернівці, ми жили поряд. Ми подружилися ще до народження Арсенія Петровича. Він юрист. Ну, і ми співпрацювали", – сказав Мельничук. Директор заводу Іван Мельничук розповів журналістам "Схем", що він є хрещеним батьком Яценюка, і що прем’єр-міністр справді має частку в заводі у розмірі 6%.
У декларації Арсенія Яценюка немає прямої згадки про завод на Буковині. Є лише інформація про внесок до статутного капіталу невказаного приватного підприємства – майже 25 тисяч гривень.
Сукупний дохід Яценюка за минулий рік – близько двох мільйонів гривень, з них зарплата депутата – 150 тисяч гривень. Решта – від продажу майна, дивідендів та з інших, неназваних джерел.
На офіційний запит прес-служба прем’єра повідомила, що частка Яценюка передана в управління самому заводу.
"Частка Арсенія Яценюка в статутному капіталі ТОВ "Чернівецький завод залізобетонних конструкцій" складає 6,04484% номінальною вартістю 24 975 гривень. 16.07.2012 року укладено договір управління цією часткою, відповідно до якого вона передана в управління Управителю ("Чернівецькому заводу залізобетонних конструкцій")", – ідеться у відповіді.
Програма "Схеми", яка виходить в ефір від 17 липня, розповідає про політичну корупцію у найвищих ешелонах влади та зловживання чиновниками наданою їм владою, про конфлікт персональних інтересів з державними та про кумівство. У новому проекті "Схеми" глядачі почують всі прізвища та деталі про тих, хто стоїть за так званими "схемами".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.