В Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича студентам вузів АР Крим та міста Севастополь пропонують перевестися на навчання в Чернівці. Як йдеться на сайті ЧНУ, процес переведення здійснюється у вставленому МОНУ порядку:
“Зважаючи на ситуацію, що склалася, Міністерство дозволяє здійснити переведення студентів вищих навчальних закладів Автономної Республіки Крим та м. Севастополь на навчання до вищих навчальних закладів, розташованих в інших регіонах України, за спрощеною процедурою. Зокрема, дозволяється:
- здійснювати переведення студентів першого курсу без погодження з Міністерством освіти і науки України та під час навчального семестру;
- у разі відсутності вільних місць, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, на напрямах (спеціальностях), на які здійснюється переведення студентів, використовувати вакантні місця, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, з інших напрямів (спеціальностей) відповідних курсів навчання.
Переведення осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах Автономної Республіки Крим та м. Севастополя за рахунок коштів фізичних осіб і виявили бажання навчатися в акредитованому недержавному вищому навчальному закладі або державному вищому навчальному закладі, що знаходиться на території іншого регіону України, рекомендуємо здійснити на договірній основі із збереженням умов оплати, що були передбачені попередньою угодою особи з відповідним вищим навчальним закладом Автономної Республіки Крим або міста Севастополь.”