Буковинська міліція звертатиметься до голови Чернівецької облдержадміністрації та секретаря міської ради стосовно встановлення додаткових камер відеоспостереження в місті та області. Це має полегшити роботу правоохоронних органів в рамках реалізації програми "Безпечне місто."
В міліції зауважують, що поряд із вже діючими 70-тьма камерами відеоспостереження, мали би з'явитися додаткові, які би покращили загальне "прострілювання" території.
- Нині в області діють 70 камер відеоспостереження, - каже началник міліції громадської безпеки Ярослав Козак, - не беремо до уваги ті камери, які встановлюють підприємці на стінах магазинів чи підприємств. На них чітко не видно ні номерів авто, ні облич. Ми звернулися до керівництва міста та області з пропозицією встановити додаткові камери відеоспостереження із якісним зображенням для того, щоби отримувати та документувати ті чи інші правопорушення. Окрім цього, в місті діє 30 систем термінового виклику міліції. Також, в рамках програми "Безпечне місто", в місті взаємно працюють підрозділи патрульно-постової служби, ДАІ, державної служби охорони, спецпідрозділу "Беркут" та недержавні охоронні фірми.
Зі слів Ярослава Козака, підрозділи патрульно-постової служби, як піші, так і автомобільні, оснащені системами GPS-навігації. Вони керуються єдиним центром управління нарядами, що дозволяє оперативніше реагувати на виклики та планувати перехоплення правопорушників. Чернівці, поряд із містами-мільйонниками, є єдиним містом в Україні, де впроваджено подібну систему.
Про те, скільки коштує така зручність, в міліції говорити не хочуть. Пояснюючи це тим, що "безпека громадян — безцінна".