Після того, як декілька лісгоспів Буковини придбали дровокольні верстати вони почали заробляти валюту – колоті дрова охоче беруть європейці.
Нещодавно група журналістів побувала на одному з найпотужніших підприємств лісової галузі Буковини – Берегометському лісомисливському господарстві. Попри те, що тут ввели електронні лічильники для лісовозів, що дозволяє через супутник відстежувати їхні маршрути, гостям продемонстрували роботу нового обладнання – колунів.
– Ще у червні ми придбали два дровокольні верстати, які прості в обслуговуванні, але доволі продуктивні, – розповідає Микола Ракевич, керівник підприємства. – Для виготовлення дров колотих потрібно семеро осіб: оператор, його помічник, двоє штабелювальників та троє робітників для складання продукції. Реалізовуємо їх бельгійським та німецьким споживачам від 40 до 50 євро за кубометр. Придбати їх можуть і відвідувачі магазину "Лісовичок".
Це не єдине підприємство в області, яке експортує дрова колоті твердої породи за кордон. Аналогічні колуни вже мають Сторожинецький, Хотинський та Чернівецький лісгоспи обласного управління лісового господарства ОДА.
– Це справа вигідна і прибуткова, – вважає Іван Вілянський, директор Хотинського лісгоспу. – Бо маємо куди збувати лишки дров. У березні Держлісагенство допомогло нам придбати за лізингом колун іноземного виробництва вартістю 264 тисячі гривень. Щомісяця можемо заготовити 250 кубометрів дров колотих, маємо намір довести цей показник до 500. Кубометр такої продукції вартує 49 євро. Продаємо дрова німецькій фірмі. Тамтешні споживачі використовують їх для багать у камінах, приготування шашликів та інших подібних потреб. Зрозуміло, що наше головне завдання – задовольнити потреби в паливних дровах місцевого населення. Селяни чи міські споживачі при вивезенні дров в круглому виді власним транспортом платять за кубометр 80 гривень. Бюджетним же організаціям ми доставляємо дрова своїм транспортом за ціною 225 гривень за кубометр. Ну а лишки дров відправляємо на експорт.
– Від початку року четверо наших підприємств виготовили 2384 кубометри дров колотих, – ділиться Василь Дячінський, заступник начальника обласного управління лісового господарства. – Реалізовано 1062 кубометри дров. Найбільше їх виготовив Сторожинецький лісгосп – 596. Імпортуємо дрова колоті твердих порід у Німеччину та Бельгію. Середня ціна одного кубометра таких дров в перерахунку на національну валюту становить 469 гривень. Виставляємо їх для продажу і в мережу магазинів "Лісовичок".
Наразі на складах Берегометського, Хотинського, Чернівецького та Сторожинецького лісгоспів у підсушному фонді знаходиться 1322 кубометри дров колотих.
Вони готові для реалізації як на внутрішній, так і на зовнішній ринки.
10-10-2013, 20:48
0
6 652