У Червоній залі відбулося офіційне відкриття німецько-українського проекту між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Університетом прикладних наук міста Любек (Німеччина) "Планування та будівництво історичного міста".
Керівник проекту – професор Університету прикладних наук Гельмут Офферманн розповів, що метою є співпраця у наукових дослідженнях та навчанні двох фахових інститутів – факультету будівництва, архітектури та декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького університету і Любекського факультету будівництва, архітектури та будівельної інженерії. Міжнародна кооперація інженерів-будівельників та архітекторів спрямована на пожвавлення практичної та фахово-орієнтованої освіти.
Предмет дослідження – історичні частини міст Чернівці та Любек, які об’єднує належність до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Пан Офферманн додав, що у німецьких фахівців із Любека є досвід роботи зі старовинними архітектурними об’єктами, яким вони готові поділитися.
Задля цього у рамках проекту в Чернівцях упродовж двох тижнів перебувала група любекських студентів,які оглянули історичну частину Чернівців, і незабаром запропонують власні шляхи збереження цих культурних пам’яток.
Серед інших партнерів Гельмут Офферман назвав: Спілку архітекторів та інженерів землі Шлезвіг-Гольштейн, Національну спілку архітекторів України, Архітектурний форум Любека, будівельну асоціацію Гамбург Шлезвіг-Гольштейн, Асоціацію німецьких архітекторів, Національну асоціацію Шлезвіг-Гольштейн FHL ONCAMPUS.
Фінансування цілком здійснює німецька сторона. Загальний фонд проекту – 300 тис.євро. Більшість іноземних коштів піде на придбання літератури та обладнання для організації навчального процесу на факультеті будівництва, архітектури та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ. І це неабиякий шанс для молодого факультету, що надасть можливість конкурувати з подібними ВНЗ України", - розповів в.о.декана факультету будівництва, архітектури та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ Ігор Фодчук.
За словами керівника проекту Г.Офферманна, передбачено разом скласти і впорядкувати навчальні матеріали про культуру і техніку будівництва; розвинути будівельні технології обох ВНЗ задля збереження культурної спадщини Чернівців та Любека; створити українсько-німецько-англійський словник будівельних термінів, "аби українські і німецькі фахівці могли говорити спільною мовою"; створити Інтернет-платформу, в якій представлятимуть результати роботи; продовжити уже розпочатий обмін між чернівецькими та любекськими студентами; створити модуль для електронного навчання, щоб студенти могли дистанційно виконувати завдання; організовувати сім симпозіумів та чимало іншого.
Тривалість проекту - три роки.
4-10-2013, 11:22
0
1 903