Із Харкова до Новодністровська прямує одна із найважливіших частин гідротурбіни – робоче колесо. Завод "Турбоатом" вже виготовив та 31 липня відвантажив цей пристрій, що перетворює енергію води в обертову енергію, яка в свою чергу буде перетворюватись на електричну. Складність доставки цієї деталі в тому, що вона має великі габарити - діаметр – 7,3 м, висота - 2,8 м, вага - 121 т. Про це повідомляє урядовий портал.
Зважаючи на монументальність, агрегат монтують не на заводі, а безпосередньо на станції. Складний процес доставки та монтажу виконають українські спеціалісти.
Нині будівництво першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів у самому розпалі. Повним ходом ідуть будівельні та монтажні роботи для здійснення запуску другого гідроагрегату максимальною потужністю 324 МВт у турбінному режимі та 421 МВт – в насосному.
Протягом літа та осені на станції повинні завершитися всі роботи на шахті другого гідроагрегату, які дадуть можливість виконати монтаж турбіни та генератора. Введення в експлуатацію 2-го гідроагрегету першої черги Дністровської ГАЕС до кінця 2013 року.
Пуск 2-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС є стратегічним завданням для вітчизняної енергетики та вугільної промисловості. Цей проект внесений в енергетичну стратегію розвитку до 2030 року.
Для доставки цієї габаритної конструкції до місця призначення було розроблено окремий маршрут, так звану "дорожню карту". Маршрут підібраний згідно з навантаженням на автошляхи та мостові переходи (останніх буде задіяно аж 88), через які везтимуть великогабаритний вантаж у вигляді карти-схеми, що складається з шести частин. Деякі відрізки автотраси навіть довелося переобладнати. Вантаж супроводжують працівники служби ДАІ.
ДовідковоПерший гідроагрегат потужністю 324 МВт у турбінному та 421 МВт у насосному режимах введено у промислову експлуатацію в кінці 2010р. Гідроагрегати № 2 та № 3 заплановано ввести в експлуатацію у 2013 та 2014 відповідно. Таким чином буде завершено будівництво першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів. Згідно з проектом Дністровська ГАЕС буде складатися із 7-ми гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 у насосному.
Після завершення будівництва Дністровська ГАЕС забезпечить підвищення надійності енергопостачання та розширить можливості енергосистеми держави. Зокрема, існує технічна можливість підтримувати якісну електроенергію, як по лінії 330 кВ в Молдову, так і по лінії 400 кВ в Румунію, виділивши на ці лінії окремо один або два блоки ГАЕС, ізольовано від України. Завершення будівництва посилить енергетичну конкурентоспроможність України, зміцнить енергетичну безпеку.
Дністровська ГАЕС має стати не лише найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи, а й шостою за масштабами гідроенергетики в світі.
На будівництві задіяні майже 2 тисячі будівельників.
5-08-2013, 16:22
0
2 978