Через затримку проплат у казначействі села Чернівецької області залишаються без грошей уже не один місяць.
- Другий рік маємо через казначейство фінансові проблеми, - каже molbuk.ua селищний голова Лужан Кіцманського району Наталя КАТРЮК. - На початку року затверджуємо план ремонтних робіт. Але потім усе доводиться змінювати, бо в кращому разі отримуємо авансові платежі, у гіршому - кошти не надходять.
Цього року вже впродовж чотирьох місяців жодних коштів не отримували. Необхідні документи до казначейства дійшли, а кошти структура не пропускає.
Маємо гроші лише на захищені статті: зарплата, плата за енергоносії, газ, продукти для садочка. Розпочали ремонт у садочку, тепер закінчуємо його на ентузіазмі й у боргах. Авансові платежі пройшли, а інше фірма робить у борг.
Така ситуація в кожному населеному пункті.
- Затримки були й минулими роками, але не на такий тривалий термін. Проплата з минулого року прийшла лише в січні. Через це є фірми, які просто відмовилися з нами працювати. Минулого року одна з фірм ремонтувала в нас дороги. Усе зробила добре,їхньою роботою ми були задоволені, але працівникам довелося чекати грошей п’ять місяців, доки казначейство проплатило їм кошти. Звісно, цього року вони відмовилися з нами співпрацювати. Ті, хто погоджується, вимагають передоплати. Тож нині в селі проводять якісь мінімальні роботи, бо грошей немає, і лише ті, хто погодився працювати у борг. Вишка для ремонту вуличного освітлення працювала в борг, грейдер рівняв дороги теж у борг. Від такої ситуації руки опускаються.
- Проблеми із проплатою від казначейства розпочалися ще з 2008 року, але з кожним роком ця ситуацію погіршується, - каже сільський голова села Мамалига Новоселицького району Аркадій Шова. - Затримки проплат були, зазвичай це починалося з жовтня. А цього року цю проблему відчули значно раніше - на початку літа. Наше село взагалі цього року живе за кошти з місцевого бюджету, бо державних не отримали.
2-08-2013, 12:35
0
3 597