Стосовно незадоволення облдержадміністрації заголовками в буковинських ЗМІ та ситуації із телеканалом ТВА molbuk.ua попросив висловитися відомого буковинського політолога Ігоря Буркута.
- Вільний журналіст сам обирає форму подачі інформації. Подобається вона владі чи ні — інше питання. Журналісти, які інформували про подію під обласною адміністрацією, намагалися привернути увагу споживачів інформації до події. Вони не могли використовувати звичні для чиновників канцелярські фрази. Вони, як справжні репортери, мусили привертати увагу читача і глядача до матеріалів. Не моя справа критикувати прес-службу адміністрації. Тим більше, колишнього журналіста Галиця. Але, все-таки, є інші форми спілкування з журналістами. Зрозуміло, що владі не подобається, що її критикують. Мені, як рядовому споживачеві інформації не подобається те, що більш, ніж тиждень не маю змоги дивитися телеканал ТВА. Мушу робити це в Інтернеті. Як на мене, то такими висловлюваннями відволікається увага від суті проблеми. Мені, як громадянину, абсолютно начхати, як там написано. Для мене головне, щоби це дало результат і канал нарешті відновив мовлення. Я сподівався, що ОДА повідомить мене і 900 з гаком тисяч буковинців коли канал запрацює. Але чиновники зводять розмови до деталей. Я чудово розумію, чому журналісти протестують. Вони позбавлені можливості займатися улюбленою роботою. А ми — позбавлені можливості отримувати інформацію.
Якщо адміністрація може посприяти у вирішенні цієї проблеми, то потрібно швидше її вирішувати.
- Але ж, формально, чиновники мають рацію? Але постійно витають розмови про якісь "підкилимні" ігри. - З цього приводу висловлювався колишній гендиректор ТВА. Кожен має право висловлювати свою думку. Звісно, тут є приватні інтереси. Іде боротьба, незрозуміла для переважної більшості глядачів. Але їх це не цікавить. Вони хочуть дивитися телевізор. Адміністрація не може наказати натиснути той чи інший тумблер. Але вона може "натиснути" на ті чи інші підпорядковані їй структури, щоби вони посприяли швидшому вирішенню проблеми. Це, все-таки адміністрація і журналістів можна зрозуміти. Але будь-яка влада хоче контролювати ЗМІ. Говорити про деталі, не говорячи про суть — не найкраща позиція для керівницва області. Вони, так би мовити, на вершині інформаційних потоків, тому знають набагато більше від нас.
- Можливо, і ми, журналісти, під час висвітлення цієї ситуації сприйняли це емоційно і "передали куті меду", "переборщили"?
- Я одне хочу сказати: поряд із професійними стандартами, особливість журналістів саме в емоційності й полягає. Вони мають пропустити через себе подію так, щоби зацікавити читача і привернути увагу до того, що відбувається.
Час все поставить на свої місця. Згодом правда почне виходити нагору і все стане зрозуміло.
Є інший важливий момент: конфлікт влади з журналістами виник до відключення ТВА. Тоді журналістів випровадили з зустрічі влади з підприємцями, спалахнув скандал. Чомусь пригадується стара чернівецька історія з колишнім головою ОДА Теофілом Бауером. У нього був серйозний конфлікт із журналістами, який призвів до його відставки. Можливо, хтось зараз намагається використати подібний конфлікт для тиску на адміністрацію. Ми ж не знаємо всього, що відбувається.
29-07-2013, 21:13
0
2 568