RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » П’ятий сектор Калинки знову бунтує проти реконструкції

П’ятий сектор Калинки знову бунтує проти реконструкції

Підприємці 5-го сектора Калинівського ринку вкотре заявляють про незгоду з реконструкцією сектора. Кажуть, що внаслідок реконструкції втратять місця та заробіток.

– Жодної відповіді від часу перших зборів із керівництвом ринку та міста ми не отримали, – каже підприємець Олеся ШАЛЕНКО. – Раніше нас намагалися виселити, посилаючись на приписи екологічної та пожежної інспекцій. Як виявилося, насправді їх не було. Тепер уже говорять про якісь приписи ветеринарної інспекції. Також нам показували план-схему. Зараз же виявилося, що йдеться тільки про замовлення проектно-кошторисної документації на її виготовлення. Що нам тоді показували, якщо план-схему ще не зробили?

– Благоустрій ми готові здійснити за власні гроші, – каже підприємець Марія ФІЛІПЧУК. – Поставити покрівлю над рядами, доасфальтувати. Так і місцевий бюджет зекономив би 1,1 мільйона гривень, які хочуть витратити на 5-й сектор. Ці гроші є куди витрачати.

– Ніхто не думає про покупців та підприємців, – каже підприємець Лідія ГАЇНА. – Усі тільки думають, щоб ще десь щось покласти на вільних сантиметрах і заробити на цьому. Адміністрація Ринжука майже все заставила, місце залишилося тільки в 5-му секторі. Люди, яких переконали перейти торгувати через дорогу, зараз хто в Італії, хто тут прозябає, а хто в контейнері на другому поверсі живе. Там торгівля мертва. Нас на роботу вже ніхто в такому віці не візьме. До Італії на заробітки не поїдеш. Мусимо добувати, доробляти. Але ж вони знають, що будуть вибори мера, а з новим мером прийде й новий директор ринку. Знають, що "варити" треба вже. Тільки на перевезення й облаштування наших контейнерів треба буде витратити від 15 до 55 тисяч гривень.

– Має бути план реконструкції Калинівського ринку, – каже громадський захисник Микола МАЛЯРЧУК. – Цього без здійснення протиповеневих заходів бути не може. Немає генерального плану розвитку ринку, не може бути й рішення про реконструкцію 5-го сектора. Виникає питання, що в міській раді зараз робить юридичне управління?

- Усі проблеми розпочалися з того, що людей обманювали, – каже депутат міської ради Олексій КАСПРУК. – Василь Продан сказав, що люди хочуть торгувати в іншому місці, а Михайлішин – що там має бути стоянка. Кажуть, що "Підприємство вирішило". Підприємство не вирішило, вирішив його директор.

Владники заспокоюють підприємців кажучи, що всі торгові місця залишаться за підприємцями. Їх переселять тільки на два місяці, до закінчення реконструкції.

– Реконструкцію ринку здійснюватимуть за гроші підприємства, – каже член міськвиконкому Василь ПРОДАН. – Жодної копійки підприємці туди вкладати не мають. Усі робочі місця, усі люди, які мають договори оренди з ринком, стовідсотково залишаться в 5-му секторі. Це буде після того, як здійснять упорядкування території. Хочу всіх запевнити, що всі підприємці, які працювали на 5-му секторі, там і залишаться працювати. Ніхто не переводитиме їх через дорогу. Хіба на час реконструкції, максимум – на два місяці. Якби ми почали цю реконструкцію, як і планували, то нині сектор уже працював би в новому вигляді. А ми вже третій місяць це обговорюємо.

– Я торгую на ринку 12 років, – не витримав підприємець 5-го сектора Олександр. – За цей час там нічого не змінилося. Ні за минулої, ні за нинішньої влади. Ви ось кажете, що збільшилися надходження до бюджету. Я щодня ходжу на роботу й бачу одні й ті ж самі обличчя, які зажерлися. Звідки гроші? Може, начальник автостоянки зі своєї кишені платить, щоб імідж покращити? Ми дві години обговорюємо, як краще компроміс між владою й підприємцями знайти. А ви встаєте й кажете про реконструкцію. Як Михайлішин. Ви його словами говорите. Як може бути реконструкція неминучою? За весь час ніхто нічого конкретного не запропонував. Михайлішину яма для чогось вигрібна потрібна, стоянка. Чиновник такого рівня заявляє, що нам конче необхідна вигрібна яма, яка не може розміщуватися близько до продуктових рядів, що необхідна автостоянка, яка в нас є, але ми хочемо не таку. Та зі стоянки ж теж торгують: із машин, із лотків, із землі, вони теж щодня платять гроші. Куди йдуть ці гроші? Якби до нас ставилися, як до людей, запропонували чіткий план, хіба ми не підтримали б цього? А нам розказують якийсь сон рябої кобили. Закінчиться це тим, що секретар буде гарантувати нам робочі місця, наші, які ми створювали 12 років. Дадуть парасольку й стіл. Від такого "місця" я, звичайно, відмовлюся. Я ж не соняшником торгую. (М.Салітра)
Редактор: Igor
26-06-2013, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 3 254


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.