У Чернівецькому музеї архітектури і побуту під відкритим небом вшосте відбувся молодіжний етнодуховний фестиваль "Обнова-фест". Гостей було багато і майже усі у вишиванках. Також було багато зовсім крихітних малюків. Один із них, Женя, став улюбленцем свята: хлопчик мав розкішну зачіску "оселедець".
Розпочалося свято Молебнем до Пресвятої Богородиці. Після виступу музичних колективів на фестивалі почали ...битися.На спеціально обгородженому майданчику відбулися бої клубів історичної реконструкції (військово-історична дружина "Чорна Галич" (Львів) та клуб історичної реконструкції "Подільська хоругва" (Камянець-Подільський). Маленьких глядачів завбачливо попросили відійти далі від огорожі. Билися лицарі так, що тряслася земля і захоплено скрикували діти та дівчата. У дівчат лицарі користувалися підвищеним "попитом": після боїв до них вишукалися черги з бажаючих сфотографуватися з вродливими хлопцями у обладунках вагою близько 30 кілограмів.
Також відбувалися майстер-класи, бій сіном та інші забави. Шаленою популярністю користувався науковий намет, який знаходився біля Пластового містечка. Заступник голови чернівецького "Пласту" Ігор Наконечний, який є працівником хімфаку ЧНУ, та Андрій Канак показували присутнім ефектні досліди. Наприклад, "Слон", коли з колби б є струмінь піни. Шалені оплески викликав дослід зі змішування пляшки "Кока-коли" з драже "Ментос".
По закінченні дослідів до хіміків підійшов чоловік у газетній "пілотці", виготовленій з однієї з чернівецьких газет, подякував за досліди і запитав, чи не можуть хлопці навчити його і усіх присутніх "робити бомбу". Коли йому відповіли, що "можемо, але чи треба", чоловік змовницьки підморгнув: "Вже треба. Я вам щиро кажу, що пора.."
Прикметно, що під час фестивалю абсолютно всі розмовляли українською. Російську кореспондент "МБ" почув лише біля однієї з яток з сувенірами: симпатичне подружжя захоплено оглядало сувеніри, коментуючи: "Хто би міг подумати: на Буковині коралі - дешевші за гриби!"
23-06-2013, 20:03
0
4 688