Відомі різьбярі Буковини та Гуцульщини на вулиці Ольги Кобилянської творять із дерева художні вироби. Можна побачити, як у вправних руках майстрів на гуцульських скриньках оживають візерунки, як у дерево вкладається бісер...
Працюють майстри у рамках семиденного різьбярського симпозіуму "Жива традиція родини Шкрібляків".
- Чому им тут? Сьогодні різьбярство не вмирає, але воно потребує популяризації, - розповідає molbuk.ua вижницький майстер художньої обробки дерева Володимир ВОРОНЧАК. - Сумно, що ми шукаємо себе у чужому мистецтві. Ми копіюємо орнаменти чужих країн, бо нам нав’язали моду. Це може призвести до того, що ми втратимо свою культуру назавжди... Зауважу, що я щасливий від своєї творчості, дуже хочу ділитися цим з людьми. Вважаю, у місті частіше повинні відбуватися схожі симпозіуми.
Нагадаємо,
симпозіум різьбярів Буковини та Гуцульщини розпочався 13 травня і триватиме до 19 травня. Його мета - популяризувати творчість відомих сучасних майстрів художньої обробки дерева, піднести мистецький імідж Буковинського краю тощо.
Четвер, 16 травня
10.00-13.00; 14.00-18.00 – презентація майстрів та їхньої творчості за участю відомих аматорських колективів краю – музичних, вокальних, фольклорних. На вулиці свої уміння продемонструють і молоді різьбярі – учні Вищого професійного художнього училища №5 м. Чернівців.
(вул. О.Кобилянської, навпроти Чернівецького обласного краєзнавчого музею та Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка)
П’ятниця, 17 травня
10.00-13.00; 14.00-18.00 – робота майстрів
(Учбово-методичний центр культури Буковини, м. Чернівці, вул. Й.Главки, 1-А).
Субота, 18 травня
10.00-13.00; 14.00-18.00 – у Міжнародний день музеїв відбудуться майстер-класи з різьбярства, виставка робіт та зустрічі з майстрами-учасниками симпозіуму. Народні забави з музикою, танцями й піснями.
(Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту).
Неділя, 19 травня
10.00-15.00 – вшанування різьбярів за роботу та відродження української традиції вмивання рук майстрів по завершенню доброї справи. Унікальна виставка різьблених творів та історичних фото з домашнього архіву родини заслуженого майстра народної творчості України Дмитра Федоровича Шкрібляка. Урочисте закриття симпозіуму.
(Учбово-методичний центр культури Буковини, м. Чернівці, вул. Й.Главки, 1-А)