Міська влада хоче змусити власників кавомобілів сплачувати кошти до міського бюджету. Для цього з ними укладатимуть угоди про встановлення земельного сервітуту (обмежене право користування земельною ділянкою) і видаватимуть паспорти прив’язки.
- Уже рік працюю на кавомобілі, маю постійне місце біля Палацу урочистих подій, – розповів продавець Юрій. – За цей час у мене з’явилося багато клієнтів. Деякі приїжджають вранці перед роботою з інших районів на машинах. Наша кава не гірша, ніж у дорогих кафетеріях, і значно дешевша. Порція коштує від шести до десяти гривень, капучино – 13. Мій роботодавець зареєстрований як приватний підприємець, має всі необхідні дозволи.
- У Чернівцях функціонує майже 300 кавомобілів у різних районах. Але вони не сплачують жодної копійки до міського бюджету, – каже головний архітектор міста Сергій Гомонович. – Деякі пересуваються всім містом, залишають після себе сміття, а запитати немає з кого. Тому ми вирішили врегулювати це питання. Досі власникам кавомобілів видавали так звані паспорти прив’язки, але їхній термін вже закінчується й поки що не будемо їх продовжувати. Ми вже підготували проект рішення для сесії міськради, яка відбудеться в квітні. Надалі укладатимемо із власниками кавомобілів договори про встановлення земельного сервітуту, а після цього видаватимемо їм паспорти прив’язки. Виняток становлять кавомобілі, які розміщуються в парках Центральному та "Жовтневому" і сплачують гроші за їхнє утримання. (Н. Будна)