Змагання роботів Roborace відбудуться у Чернівцях 16 лютого. На спеціальні бігові доріжки учасники з різних країн запустять роботів, які їздять за допомогою автоматичного керування. Переможе найшвидший із них.
Під час змагань ви зможете побачити, як різні роботи за найкоротший проміжок часу долають від 10 до 30 кіл траси, обходячи інших. У змаганнях братимуть участь команди з Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Києва, Білорусі та Росії.
– Це не просто змагання. Це питання трохи ширше, – зауважує ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан МЕЛЬНИЧУК. – У світі активно розвивають різні технології, зокрема робототехніку. У нас в університеті багато років популярними були спеціальності юридичного та економічного профілів, але все змінюється. Минулого тижня я був на нараді у Дніпропетровську, де конструктори ракет, космічної техніки зібрали ректорів 26 університетів. Там ми говорили про необхідність розвитку наукових досліджень у галузі космічної техніки, ракетобудування. У Чернівцях колись спеціальності, пов’язані з електронікою, активно розвивали. Нині ж їх розвивають не так активно, і це проблема. А тому змагання Roborace – це вже успіх. Адже одна справа, коли студенти слухають лекції, і зовсім інша, коли вони роблять своїми руками вироби і змагаються. Коли є ентузіасти, це запорука успіху.
Заступник завідувача кафедри комп’ютерних систем і мереж ЧНУ Георгій ВОРОБЕЦЬ зауважує: "Те, що наші студенти займаються цим, це важливо. Кілька днів тому прочитав замітку, що китайці розробили автоматизований автомобіль, який на автопілоті проїхав 114 кілометрів. Ще через кілька днів прочитав, що німецькі вчені розробили автономний автомобіль. Сподіваюся, що наші традиції у Чернівцях розвиватимуться, а чернівецькі учасники змагань розроблятимуть системи, які стануть корисними для широкого вжитку в побутовій техніці, у розробці розумних будинків тощо".
Студентка факультету комп’ютерних наук Тетяна МАКСИМЮК разом із командою на змаганнях представлятиме новоствореного робота. Дівчина захоплено розповідає: "Цікаво прийти в університет і дізнатися, як створюють мікросхеми, навчитися паяти, створювати робота. Як каже наш капітан, розумну систему нашого робота можна й у кавоварці застосувати. Мрію створити власного робота. Адже коли твій робот робить перші кроки, це наче перші кроки твоєї дитини". (В. Чорней)
Де: ТРЦ DEPO't
Коли: 16 лютого, відкриття – 13.00
Вхід вільний.
12-02-2013, 09:58
0
2 182