Торік 41 буковинській сім’ї припинили виплачувати державну допомогу при народженні дітей. Найчастіше через те, що дитина перебувала у поганих умовах. Про це повідомили у Департаменті соціального захисту в Чернівецькій області.
Виявляється, серед умов для припинення виплати цієї допомоги значиться "нецільове використання коштів і незабезпечення належних умов для утримання дитини".
За яких умов сім’ю з немовлям можуть позбавити державної допомоги, ми запитали у
Лариси ЛЕВЧЕНКО, головного державного соціального інспектора Департаменту соцзахисту в області:– Зі збільшенням суми допомоги при народженні дитини почастішали випадки нецільового використання державних коштів. Соціальні працівники виявляють факти неналежних умов утримання дитини. Під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї неодноразово фіксували у документах антисанітарний стан приміщення, в якому перебуває дитина. Відсутні елементарні предмети побуту для немовляти: немає ліжечка, візочка, іграшок, одягу тощо. - Чи є випадки, коли українські діти народжуються за кордоном, а отримувати допомогу приїжджають додому?- Їх чимало. Трапляється, коли немовля привозять із-за кордону, щоб оформити допомогу. А після цього знову виїжджають. Виходить, що сім’я отримує матеріальну допомогу, гроші щомісяця надходять на рахунки, а новонароджений із батьками тим часом проживають за кордоном. Коли це з’ясовують, кошти припиняють виплачувати.
Це викликає обурення, але підстав для скарг немає. Бо отримувати державну допомогу на народження дитини можуть лише громадяни України, які постійно проживають за місцем реєстрації.
- Інспектори наглядають за цільовим використанням коштів у будь-якій буковинській сім’ї?- Цільове використання коштів можемо перевірити будь-якої миті і в будь-якій сім’ї, де є немовля. Наприклад, дитину щомісяця потрібно показувати лікарям. Якщо її не принесли на черговий медичний огляд, адміністрація поліклініки зобов’язана повідомити про це в органи соціального захисту. У разі, коли соціальний інспектор під час перевірки цільового використання коштів не виявить на місці реєстрації батьків з новонародженою дитиною чи належне виконання батьківського обов’язку, це є підставою для припинення виплати державної допомоги. - Що ще потрібно знати про виплату "дитячих" коштів?- Допомогу виплачують лише дитині – громадянинові України. Якщо дитина народилася за кордоном і її зареєстрували у посольстві громадянином України й опікун дитини також має українське громадянство, сім’я має право на державну допомогу. - Кошти дають одному з опікунів дитини, який доглядатиме за дитиною, не обов’язково лише матері.
- Звертатися потрібно особисто і лише та особа, яка доглядатиме за немовлям.
- Одноразову допомогу при народженні дитини виплачують однакову всім сім’ям незалежно від кількості дітей у сім’ї. З першого січня 2013 року вона становить 9720 гривень, з першого грудня – 10320 гривень.
- Звертатися по грошову допомогу потрібно не пізніше, ніж через 12 місяців після народження дитини. Відповідно до українського законодавства, якщо сім’я не звернулася впродовж цього часу, допомогу сім’я не отримає.
1-02-2013, 11:46
0
8 001