RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Роман Василя Кожелянка "Діти застою" визнано "книжкою року"

Роман Василя Кожелянка "Діти застою" визнано "книжкою року"

25 січня у прямому ефірі Першого Національного назвали лауреатів XIV Всеукраїнського рейтингу "Книжка року".

Назви найкращих видань в ефірі Першого разом із ведучою Тетяною Гончаровою оголошували експерти рейтингу Микола Тимошик (доктор філологічних наук, професор видавничої справи), Галина Родіна (директор центру рейтингових досліджень "Еліт-Профі"), Дмитро Дроздовський (літературний критик, головний редактор журналу "Всесвіт") та Костянтин Родик (президент Всеукраїнського рейтингу "Книжка року").

У номінації "Красне письменство" (сучасна українська проза, есеїстика, драматургія) переміг роман Василя Кожелянка "Діти застою" (Чернівці, "Книги-ХХІ", 2012.) Цей роман відомого буковинського прозаїка видано уже після смерті автора і ,за оцінками критиків, він входить до числа найкращих творів української літуратури останніх десятиліть.

- Роман "Діти застою" Василь нікому не показував, - розповідає видавець Василь Дроняк, - він зберігався у комп'ютері його племінниці. Літературний критик Олександр Бойченко, прочитавши його, сказав, що це найкращий твір автора. Бойченко відредагував роман. Суттєвих коректив він не вносив. Тільки поміняв місцями деякі розділи. Книжка вийшла першим тиражем у 1,5 тисячі примірників. Сподіваюсь, що після визнання рейтингом "Книжка року", з'явиться запит на додатковий тираж цієї книги.

Переможцями XIV Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" також стали:

Номінація "Обрії"

Науково-популярна література/публіцистика: Джордж Вайґель. Свідок надії. Життєпис Папи Івана-Павла ІІ. - Львів: Український Католицький університет.

Спеціальна література: Юрій Шевельов. Нарис сучасної української літературної мови та інші лінгвістичні студії (1947-1953). - Київ: "Темпора".

Енциклопедичні й довідкові видання: Ґвара. Автентична Львівська Абетка. - Івано-Франківськ: "Лілея-НВ".

Номінація "Минувшина"

Популярні видання/історична белетристика: Хотинська битва 1621 - битва за Центральну Європу. - Київ: "Балтія-Друк".

Дослідження/документи: Наталя Яковенко. Дзеркала ідентичності. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні ХVI - початку ХVIІІ століття. Сер. "Золоті ворота". - Київ: "Laurus".

Біографії/мемуари: Сергій Єфремов. Щоденник. Про дні минулі (спогади). - Київ: "Темпора".

Номінація "Дитяче свято"


Твори для дошкільнят і молодших школярів: 100 казок. 3-й том. - Київ: "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА".

Твори для середніх і старших школярів: Максим Прасолов, Олексій Чебикін, Олег Колов. Даогопак. Книга 1. Анталійська гастроль. - Київ: "Небесний ключ".

Розвиваюча та пізнавальна література: Енциклопедія винаходів і відкриттів. - Київ: "Махаон-Україна".

Номінація "Візитівка"

Мистецтво: Анатоль Петрицький. Театральні строї та декорації. - Київ - Львів: "Майстер Книг"; Інститут колекціонерства українських мистецьких пам‘яток.Етнологія/етнографія/фольклор/соціолінгвістика: М. С. Білан, Г. Г. Стельмащук. Український стрій. - Львів: "Апріорі".

Краєзнавча і туристична література: Забудова Києва доби класичного капіталізму, або Коли і як місто стало європейським. - Київ: "Варто".

Номінація "Софія" (здобутки української та зарубіжної гуманітаристики)

Зарубіжна гуманітаристика: Єврейська цивілізація. Оксфордський підручник з юдаїки. У 2 томах. - Київ : "Дух і Літера"; Дніпропетровськ: центр "Ткума".

Українська гуманітаристика: Андрій Баумейстер. Біля джерел мислення і буття; Хома Аквінський: Вступ до мислення. Бог, буття і пізнання. Сер. "Sapientia humana / sapientia divina". - Київ : "Дух і Літера".

Номінація "Красне письменство"


Сучасна українська проза/есеїстика/драматургія: Василь Кожелянко. Діти застою. - Чернівці: "Книги-ХХІ".

Поезія/афористика: Сергій Жадан. Вогнепальні й ножові. - Харків: "Клуб сімейного дозвілля".

Номінація "Хрестоматія"

Українська та зарубіжна художня класика: Інокентій Гізель. Вибрані твори у 3-х томах. - Львів: "Свічадо".

Літературознавство: Юрій Пелешенко. Українська література пізнього Середньовіччя (друга половина ХІІІ - ХV ст.).- Київ: "Стилос".

Критика/біографії/мемуари: Михайло Слабошпицький. Що записано в книгу життя. Михайло Коцюбинський та інші. Сер. "Persona grata". - Київ: "Ярославів Вал".

Гран-прі XIV Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" здобуло видання "Хотинська битва 1621 - битва за Центральну Європу" київського видавництва "Балтія-Друк".
26-01-2013, 12:02
Коментарів 0 Переглядів 2 948

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.