Головну ялинку міста на Соборній площі демонтують 21 січня. Як розповів директор міського тресту зеленого господарства Микола Гаврилюк, її стовбур поріжуть на бруски, з яких виготовлять лавки.
Дрібні гілки перемелють на дробильній машині, й отриману суміш використовуватимуть як добриво для власних розсадників та продаватимуть.
Трест також перероблятиме на вторинну сировину новорічні ялинки, які чернівчани викидають після свят на смітники. З понеділка їх почнуть звозити на територію тресту. Двірники скаржаться, що деякі мешканці багатоповерхівок викидають ялинки просто з балконів.
– Поки що ми не отримали жодних вказівок, куди вивозити новорічні ялинки, які городяни складають біля контейнерів, – розповіли у ПП "Регіон-центр". – Минулими роками вивозили їх своїми тракторами на сміттєзвалище в Чорнівку, бо у сміттєзбиральні машини вони не вміщаються.
– Якщо цього року ялинки прийматиме трест зеленого господарства, то нам не хотілось би сплачувати гроші за дроблення. Нехай ця процедура була б безкоштовною, – висловили своє побажання в одному зі ЖРЕПів.
Як можна використати ялинку Чернівчанин Михайло Іванович, який має дачу, дав деякі поради, що робити з новорічною ялинкою:
– обріжте гілки і прикрийте ними грядки. Це дозволить вберегти рослини від морозів;
– перетворіть гілки на добриво для грядок за допомогою садового подрібнювача;
– гілки також можна використати як підстилку для тварин;
– засохла ялинка може послужити укриттям і годівницею для птахів. Повісьте на неї шматочки сала, хліба, фруктів;
– зі стовбура дерева зробіть опори для квасолі та гороху.
До темиЩо роблять із ялинками в інших країнахУ Швеції та Фінляндії ялинки відвозять на меблеві фабрики для перероблення або у котельні для спалювання.
У Великобританії діють пункти прийому ялинок. Їх можна привезти самому або замовити безкоштовну машину.
В Австрії цілодобово приймають ялинки на спеціальних майданчиках. Пізніше їх відправляють на біопаливні електростанції.
У Німеччині, Голландії, Данії побудували заводи з виробництва компосту, сировиною для якого є ялинки. Таке органічне добриво дуже популярне серед фермерів, отож його реалізація окуповує всі витрати, пов’язані з виробництвом.
У Німеччині та Швеції з новорічних ялинок також виготовляють національні дерев’яні ножі, які набули великого попиту.
У США є "Асоціація новорічних ялинок Америки", створили її ще у 1935 році. Там дерева використовують для виробництва паперу і наповнювача для котячих туалетів. (Надія Будна)
16-01-2013, 12:52
0
2 563