Хворих на туберкульоз лікуватимуть примусово

Новини Чернівців / Новини України / новини
4 574
0
Хворих на туберкульоз лікуватимуть примусово

Хворих на заразні форми туберкульозу примусово госпіталізоватимуть за рішенням суду. Такий порядок визначає урядове розпорядження від 3 січня 2013 року.
Щоправда, Кабмін ще у 2009 році затвердив розпорядження "Про додаткові заходи з протидії туберкульозу". Ним зобов’язали в обов’язковому порядку лікувати хворих на активну форму туберкульозу. А 3 січня 2013 року до розпорядження внесли зміни, замінивши слова "про обов’язкову госпіталізацію" словами "про примусову госпіталізацію".

Так стаття 11 нового закону передбачає, що у разі, якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду їх можуть примусово госпіталізувати до протитуберкульозних закладів, які мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих.

Начмед обласного протитуберкульозного диспансеру Іван Гавриш заявленим змінам дивується. Каже, що таке рішення діє ще з 2009 року, а нині по суті нічого не змінилося
– Вже діє подібний наказ, – пояснює Іван Іванович. – Якщо хворий із заразною формою захворювання на туберкульоз ухиляється від лікування, а це зазвичай асоціальні елементи, можна подавати до суду і за рішенням суду під конвоєм доставляти хворого у лікувальний заклад. До суду можуть подавати і родичі, які бояться заразитися, і лікар-фтізіатр.
– Нині в області налічується 1244 хворих на активну форму туберкульозу. Але не було таких випадків, щоб хворих доставляли під конвоєм, – продовжує Іван Гавриш. – Для таких людей потрібно створити окремі палати, залучити охорону, а коштів не це немає. Тому, слава, Богу, таких прецедентів у нас не було. (Л. Осадчук)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Що буде, якщо їсти забагато білка: дієтологи попередили про ризики для здоров’я
Ремонт і обрізка дерев: у Чернівцях обмежать рух транспорту на двох вулицях
​«Були гарні збори, але ми втратили важливих гравців»: «Буковина» завершує збори та готується до чвертьфіналу Кубка України
«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
213 610
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 072
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 432
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
5 605
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 844
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 490
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 227
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 208
"Такого ажіотажу давно не було": у Чернівцях на чвертьфінал Кубка України продали майже дві тисячі квитків
3 034
На Буковині засудили педофіла, який зґвалтував дитину
2 795

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм