Новостворена Чернівецька обласна спілка виноградарів та виноробів представила на дегустацію вина власного виробництва.
- Було 32 зразки білого, рожевого, червоного і купажного вина, - розповідає голова спілки Іван Пенько. – Присутні оцінювали вина за чотирма критеріями: ароматом, смаком, кольором та прозорістю. Винороби мали можливість поділитися досвідом свого ремесла і почути думку про свою продукцію.
- Виноградарством займаюся сім років, маю 160 кущів 80 сортів винограду, з яких дванадцять винних, решта – столові, - розповідає чернівчанин Григорій Ковальчук. – Для власних потреб виробляю до триста літрів вина. Якось був на дегустації вина у Берегово Закарпатської області. Там це дійство є багатолюдним святом. Потрібно таку традицю запровадити й у нас, приміром, до Дня міста. Будемо вважати, що нинішні дегустація – пролог до більш масштабного заходу. Адже на Буковині є чимало виноградарів і виноробів, які виготовляють вино високої якості.
- З усієї кількості вина, представленого на дегустацію, – десяток зразків були високої якості, - вважає виноградар з села Бояни Новоселицького району В’ячеслав Фалка. – Але загалом зразків було забагато, треба менше, тоді й оцінка об’єктивніша. Крім цього, вино потрібно оцінювати не за чотирма критеріями, а хоча б за десятьма. Я представив п’ять зразків вина. Скажу, що буковинське столове вино – переважає за якістю кримські чи молдовські вина, бо у нас клімат специфічний. Скажімо, виготовляю вино, яке “грає” до трьохсот років, а пити його можна після трирічної витримки. Потрібно експериментувати, бути весь час у пошуку, тоді буде й відповідний результат.
- Виноробство – з технологічної точки зору є складною справою, - каже доктор сільськогосподарських наук, автор книг про виноградарство і виноробство Олексій Кирилеско. – Треба вирощувати такі сорти виногради, які в обробітку не потребують хімії. Що ж стосується вина, то в буковинських умовах його потрібно робити купажним, тобто змішаним. Таке вино, з трьох сортів в різній пропорції виготовляю власноруч, і приємно, що воно виноградарям сподобалося. Колись весь південний схил області був засаджений виноградниками. Відродити цю галузь можна, була б належною державна підтримка, а працювати є кому. Як, зрештою, і виготовляти якісне вино, без різних добавок і консервантів.
25-12-2012, 10:29
0
2 797