RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Вчительку звинувачують у побитті учня, вона заперечує

У Чернівецькій школі №33 60-річна вчителька побила 12-річного учня, повідомила прес-служба прокуратури області. У повідомленні йдеться: "...правоохоронці встановили, що під час викладання уроку історії у 7 класі між учнем та вчителем виник конфлікт, який завершився побиттям школяра. Нині семикласник перебуває на лікуванні з ушкодженнями у вигляді синців".

Після цього випадку вчитель історії звільнилася. Колеги її захищають і стверджують, що педагог із 36-річним стажем не міг таке вчинити.

– Ніхто не підтвердив факт, що вчителька справді побила хлопця. Це все зі слів дитини, – розповідає вчителька школи, яка відмовилася назвати своє ім’я. – Урок історії був п’ятим. А після цього вчителі бачили, як дитина гралася надворі у сніжки, й заганяли його до школи, щоб не застудився. Хлопець був ще на шостому уроці, й жодних скарг від нього не чули. А вже о сьомій вечора він потрапив до лікарні.

Характеристика вчительки дуже позитивна. Вона тривалий час працювала заступником директора, сама навчала вчителів. Жінка дуже відповідальна. На уроках вона вимагає, щоб учні працювали. А це клас трохи "шебушних" дітей. Кажуть, учень тричі без причин виходив із класу і я можу передбачити, що вона робила йому зауваження. Після уроків розмовляла із цією вчителькою, і вона жалілася, що діти не хочуть вчитися. Якби вчителька щось накоїла, вона б нервувала.

У школі розповідають, що хлопець уже змінює третю школу. Після інциденту батьки до школи не приходили. Не ходить до школи поки що й хлопчик.

Кореспондент "МБ" поспілкуватися з вчителькою та батьками.

Вчителька пані Валентина лікується у стаціонарі. Вона спокійно телефоном пояснює ситуацію і каже, що звільнилася на емоціях:

– Я не била учня, не давала йому порушувати дисципліну. Він кілька разів заходив, виходив. Зрештою, я заборонила йому виходити. Коли він намагався знову це зробити, я перегородила йому дорогу. Але ні за одяг, ні за руку його не тримала. Мабуть, хлопець звинуватив мене у побитті, бо не очікував мого опору. У хлопця було три операції на вуха. Вчителі його жаліли, не запитували. Він, мабуть, вирішив, що йому все дозволено. Після того, як дізналася про заяву, зателефонувала мамі. Спочатку вона зі мною не хотіла розмовляти. А наступного дня розповіла, що у хлопця ребра поламані, нирка відбита. Я у мами попросила вибачення за свою поведінку. Я лише три місяці працюю у цьому класі. Мабуть, діти мене не полюбили, бо я змушувала їх вчитися, залишала після уроків за невивчений матеріал. Весь клас виступив проти мене. Хоча там є гарні діти, і чому вони не повинні вчитися через одного учня?

Мама хлопчика пані Світлана переконана в іншому: її сина вчителька била, причому жорстко, і нині він лікується у лікарні: "У мене є результати медекспертизи. Вона несправедливо вчинила, бо він захистив трьох однокласників. У сина вся спина синя, губа розбита. Вчителька била його ногами".

– Чому його не захистили однокласники, а дивилися, як вчителька б’є? – запитую я.

– Вона всіх залякала. Дівчатка плакали. Потім вчителька не дозволила, щоб син зателефонував мені. Діти пішли до класного керівника жалітися, а він їх не послухав. Якщо вчителька невинна, чому вона просить у мене вибачення за те, що його побила. До того ж того самого дня звільняється. Я не хочу скандалу, хочу справедливості. І для цього є правоохоронні органи.

Хто говорить правду, а хто – ні, повинно з’ясувати слідство. (Людмила ОСАДЧУК)

Офіційний коментар

Наталя БРЕСЛАВСЬКА, старший помічник прокурора області з питань захисту прав і свободи неповнолітніх:

– Історія з побиттям учня була приблизно чотири роки тому. Тоді вчитель праці школи-інтернату вдарив хлопця ногою у ділянку нирки. А дитина при цьому була хвора. Через це у хлопця були ускладнення. Тоді порушили кримінальну справу і вчитель сплатив штраф у кілька тисяч гривень. За мою роботу – 10 років – це єдиний випадок побиття вчителем учня. І зараз зареєстровано подібну заяву.
У справі у школі №33 здійснюють слідчі дії, призначені експертизи, беруть пояснення. Вчителька під час захисту могла говорити, що вона не била учня. Результатів експертизи ще немає, але візуально видно синці. Мама розповідала, що у дитини був підвищений тиск. Била чи не била вчителька учня, з’ясує слідство. Поки що важко сказати, що загрожує вчителю, все залежить від ступеня важкості тілесних ушкоджень. Може бути або штраф, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення права обіймати певні посади.
Редактор: Igor
20-12-2012, 09:55
Коментарів 0 Переглядів 3 963


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.