Наприкінці року ринок нерухомості в Чернівцях пожвавлюється. Купують одно– та двокімнатні квартири
– У нас є клієнти, які повернулися на свята з-за кордону, але вони купують переважно однокімнатні та двокімнатні квартири, – розповідає директор агенції нерухомості Сергій Босовик. – Нині користуються попитом саме квартири в межах 40 метрів, навіть запитують про квартири на 35 метрів квадратних, бо не вистачає грошей.
– Чи криза, чи не криза, але перед святами приїжджають заробітчани або надсилають гроші, тому рух є, – каже генеральний директор фірми "Чернівціжитлобуд" Василь Мороз. – 60-70 відсотків того, що купують, – це одно- та двокімнатні квартири.
Фахівці стверджують, що попит на первинне житло за два роки зріс ушестеро.
– Первинне житло нині дешевше, ніж вторинне, але набагато краще. Адже ми все робимо, зокрема індивідуальне опалення, дозволяємо робити вільне планування. Тобто людина може із двокімнатної квартири – 60 квадратних метрів – зробити трикімнатну, а може із трикімнатної зробити двокімнатну чи дизайн-студію, – коментує директор "ВАТ-ПМК-76" Василь Каглянчук. – Цього року продали на 15-20 відсотків більше квартир, ніж торік. Нині ми також забудовуємо три великі мікрорайони, це на Руській, 237, Червоноармійській,150, і на проспекті Незалежності, 116. У кожному із цих районів будуємо від 200 до 300 квартир з офісними приміщеннями й квартирами соціального призначення.
– Тенденція, коли люди більше цікавляться новобудовами є, але не тому що вони дешевші, – вважає директор агенції нерухомості Сергій Босовик. – На первинному ринку насамперед звертають увагу на якісне житло, бо його не так багато в місті. Також новобудови людей цікавлять лише ті, що вже або на 100 відсотків готові, або коли вже підняли будинок до четвертого-п’ятого поверху. Якщо є готовність хоча б 40-50 відсотків, то забудовникам тоді вже легше знаходити клієнтів.
– У новому фонді квадратний метр – майже 950 доларів. А в старому за 850 доларів за метр можна купити квартиру, – каже С. Босовик. – Старий фонд завжди кращий щодо місця розташування. Можливо, там є проблема з комунікаціями, але те саме в новобудові.
– У нас широко розгорнули будівництво елітного житла, понабудовували ці комплекси, але це все вважається елітним житлом, воно дуже дороге, – вважає архітектор Ярослав Волощук. – Немає доступного сегмента, дешевого житла не вистачає. Я був в Америці й у Європі й там, крім елітних будинків, це 10 відсотків лише, а 90 відсотків це таке житло, яке можна було б реалізувати. (Ірина Григоращук)