В Україні розроблено нову атомну карту країни. Науковці Київського інституту "Енергопроект" визначили місця, які є найзручнішими для побудови нових АЕС. Вибрали сім перспективних майданчиків під розташування АЕС у Черкаській, Вінницькій, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Чернівецькій областях. На Буковині перспективний майданчик - Новодністровський пункт.
В “Енергопроекті" зазначають, що нова атомна карта країни - це лише первинні напрацювання і невідомо, чи на вибраних місцях збудують АЕС.
- Мешканцям міст, де визначено місця для будівництва АЕС, не варто панікувати, - запевняє голова правління ЗАО “Енергопроект” Георгій НЕСТЕРЕНКО. - Наразі розроблено кадастр перспективних майданчиків для АЕС в Україні до 2030 року. Це розроблялося з тією метою, що деякі енергоблоки на діючих АЕС у зв'язку з терміном давності виведуть з експлуатації і їм повинна бути заміна.
Кадастр - це лише список, де можливо розмістити АЕС. Тобто ніхто завтра на цих майданчиках не будуватиме атомні станції. Цей документ передано у Міністерство палива та енергетики. Він повинен пройти уряд і парламент.
Щодо Новодністровська, то він перспективний тим, що там є водосховище. Атомна станція без води - це злочин, - пояснює Георгій Федорович. - Також там позитивна ситуація за сейсмічними і геологічними показниками. Не проблема, що поруч вже є Дністровська ГАЕС. У світі є комплекси з поєднанням АЕС та ГАЕС. Крім того, атомна станція не будуватиметься на ГАЕС, для цього виділяється окремий майданчик.
Люди не повинні боятися будівництва атомних станцій. Адже це розвиток галузі, розвиток населених пунктів і забезпеченість його мешканців. Якщо будуватимуть АЕС, то обов'язково проведуть громадські слухання, врахують всі побажання. Немає сенсу приховувати цю інфорамцію.
У Новодністровську паніки з приводу можливого будівництва АЕС немає. Тут є і прихильники будівництва, і ті, хто проти.
- Люди по-різному ставляться до будівнитцва АЕС у Новодністровську, - розповідає мешканка Новодністровська Олена Осипенко. - Одні вважають, що це потрібно робити, бо у місті, окрім ГАЕС, немає підприємств. А будівництво відчутно підтримає місто. До речі, будівництво атомної станції планувалося у Новодністровську ще у 80-х роках. Інші ж категорично проти. Хоча таких я зустрічала мало.
Я вважаю, якщо комплекс належно працюватиме у каскаді з АЕС та ГАЕС, це буде добре і для державаи, і для міста. Водночас порадила би науковцям звернути увагу і на альтернативні ресурси. У Новодністровську часто дме вітер і цим можна скористатися.
Коли і де будуватимуть атомні станції, ніхто не знає.
19-10-2012, 13:25
0
4 990