Чернівчани розкуповують долари. В касах відділень банків, де американську валюту продають не дуже дорого – 8,11-8,16 гривень за одиницю розкуповують впродовж трьох-чотирьох годин.
Білявий чоловік Павло шостого вересня в касі відділення одного із банків купив 500 доларів. Наступною за ним у черзі молода жінка з гривневими купюрами великого номіналу в руках.
- Якщо ви хочете купити долари, то їх вже немає, - звернувся до жінки пан Павло. – Я забираю останні.
- Долари і справді закінчилися, - підтвердила дівчина-касир у білосніжній блузці. – Останнім часом щодня люди розкуповують американську валюту миттєво. Усю суму, яку нам привозять з банку. Зараз вже 14 година, а валюти немає. Скільки було доларів не скажу – ви не маєте права це знати.
Вже на дворі пан Павло зізнався, що іде далі шукати банк, де найдешевше продають долари – за 8,11 гривень.
Зайшли до наступного відділення банку, де долар оцінили в 8,16 гривень. Тут також в касі повідомили, що долари закінчилися, можливо будуть завтра зранку. За словами працівниці за три години чернівчани розкупили більше трьох тисяч доларів. І це лише в одній касі одного банку.
В касі відділення наступного банку, де долар продавали за 8,21 гривні сказали, що 500-600 доларів продати можуть. Але більше немає.
Ще в одному відділенні касири взагалі повідомили, що доларів нема і не буде. Можливо завезуть через два-три дні, можливо аж наступного тижня.
У міняйлів також наступили хлібні дні. Працівники підпільного бізнесу продають долар охочим аж за 8,30 (!).
- Нічого, що дорого, все одно купують, - каже чоловік. – Он як долар зріс, а може ще більше зрости. Продамо і тисячу, і дві, і десять. У нас обмежень немає.
Коментар Євген МАХОВІКОВ, керуючий Чернівецькою філією одного із українських банків:- Впродовж робочого дня долари надходять в каси банку. Це є цілком стандартна технічна пауза. Оскільки ми не практикуємо накопичувати іноземну валюту в касах відділень.
Виходячи з нинішньої ситуації, коли чернівчани скупили усі наявні одного робочого дня долари - це є буденна річ. Таке відбувається періодично.
Працюємо в стандартному режимі, обмежень у продажу об’ємів американської валюти також немає. Тому з панікою це не пов’язано. У нас такі ситуації вже повторювалися і без пліток та страшилок, які чути сьогодні. Банку не вигідно накопичувати великі обсяги готівки з точки зору безпеки, бізнесу та економіки. Тому трапляються такі технічні паузи, які є короткотерміновими і регулярними.
7-09-2012, 10:36
0
2 904