Сьогодні, 28 серпня, православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Це одне з 12 найбільших церковних свят, яке відзначають на знак прощання Пречистої Діви Марії із земним життям.
– З апокрифів відомо, що за три дні до смерті Марії до неї явився архангел Гавриїл і сповістив про її близький перехід до вічності, – розповів отець Володимир БОРОВИЙ храму Успіння Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви (на фото). – У цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, у якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. Це зображено на іконах Богородиці. Тим часом чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Тому її смерть зветься у церкві успінням, бо вона не померла, а ніби заснула. Тіло Пречистої Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця її батьків та чоловіка. Дорогою до гробу процесію супроводжували чудесна світла хмара та сонм ангелів.
Церковний переказ розповідає, що апостол Фома, який прибув із запізненням, засмутився, що не зміг бути біля Богородиці в останні хвилини її земного життя. Щоб він міг попрощатися з її тілом, апостоли відкотили надгробний камінь. Але на подив усіх всередині були тільки ризи Діви Марії. Її тіло, як і душа, було взяте Господом на Небо.
У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають першою Пречистою. Протягом осіннього періоду є три Пречистi: 28 серпня, 21 вересня і 14 жовтня. Про них у народi кажуть: "Перша Пречиста жито засiває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває".
Пiсля Успiння Пресвятої Богородицi настає весiльна пора.
За народними прикметами, якщо на першу Пречисту гарна погода – вся осінь буде гарна. (Н. Будна)
28-08-2012, 10:23
0
4 990