У Чернівцях у на початку серпня почало передчасно жовтіти та опадати листя.
Інженер з озеленення міського тресту зеленого господарства Алла ХОМУТОВСЬКА запевняє, що цього року листя на деревах почало жовтіти значно раніше:
"Потепління негативно і згубно вплинуло на міські дерева. Найбільше постраждали зелені насадження на центральних площах, вулицях Головній, Червоноармійській, І. Франка та інших. І що характерно: зелене листя на деревах навіть не жовтіє, а буквально згорає і скручується в трубочки. Від спеки воно отримало так званий бактеріальний опік. А каштани нещадно почала нищити каліфорнійська міль. У нас немає коштів на вакцинацію. Тому дерева пропадають. Цього року випало мало опадів, отож у грунті недостатньо вологи. Дерева на вулицях і площах потрібно було б постійно поливати. У Києві поливають навіть крони дерев. А ми не можемо собі цього дозволити, бо не вистачає коштів. Поливаємо лише клумби, газони, кущі та молоді деревця. На старі не вистачає води. Якщо й надалі триватиме така спека, треба буде змінювати насадження й саджати витриваліші дерева, які не сохнутимуть. Це може бути, скажімо, акація. Непогана і липа, але її слід постійно поливати".
За словами начальника обласного гідрометеоцентру Тетяни Негадайлової, нинішній стан рослин і дерев відповідає початку вересня. Вони зреагували на високу температуру і відсутність вологи. І цей тепловий стрес негативно вплинув на вегетаційний період зелених насаджень.
Старший науковий співробітник Ботанічного саду ЧНУ Марія Виклюк вважає, що саме така спекотна і посушлива погода призвела до скорочення фаз розвитку рослин. "Отож швидше закінчується цвітіння, швидше достигають плоди, швидше починає опадати листя, – переконана науковець. – Місцеві рослини звикли до більш низьких температур та рясних дощів, тому важко перенесли таку аномальну спеку. Як наслідок, дерева, особливо ті, які не поливали, почали рано скидати листя. Для них ще в серпні розпочалася осіння фаза. Від пекучого сонця деяке листя взагалі згоріло. У Ботанічному саду є додаткове поливання. Воно врятувало наші дерева і рослини від надмірного пересихання. Тому в саду менше жовтого листя. Якщо осінь буде теплою і вологою, то, можливо, можна буде спостерігати повторне цвітіння деяких дерев і рослин, для яких це не характерно. Подібне спостерігали кілька років тому, коли восени зацвіли магнолії, яблуні та груші. Бачите, на наших магноліях теж з’явилися пуп’янки (показує дерева – ред.). Вони мають зацвісти вже навесні наступного року. Але якщо цьогоріч восени буде прохолодно і вогко, а потім знову потеплішає, магнолії можуть розквітнути".