Нещодавно на сесії Путильської райради Чернівецької області розглядали питання, яке зачепило за живе кожного депутата. Йшлося про рішення колегії державного управління охорони навколишнього природного середовища про розширення територій національних природних парків області.
У документі передбачено включити до складу Національного парку "Вижницький" ліси Карпатського держспецлісгоспу АПК Путильського району (Розтоківська та Підзахаричівська сільські ради) площею 1809 гектарів. На цій території зростає 19 видів раритетних рослин, занесених до Червоної книги України, цінні природні комплекси, велика кількість водоспадів, скель, печер, джерел мінеральних вод, ландшафтний заказник місцевого значення "Буковинські водоспади" та геологічна пам’ятка природи місцевого значення Протяте каміння, печера Довбуша. Мета реорганізації – збільшення території заповідного ядра національного парку як частини трансєвропейського Карпатського екологічного коридору. Рішення ухвалили без будь-якого узгодження із представниками Путильської районної ради, органів місцевого самоврядування та територіальними громадами. Як наголосила Руслана Скидан, начальник відділу правової та кадрової роботи, комунальної власності райради, такий документ є неправомірним і тому, що питання про передачу пам’яток природи не можна вирішити без згоди сесій Розтоківської та Підзахаричівської сільрад.
- Такі природні об’єкти, як Протяте каміння, водоспади в урочищі Смугарево, печера Довбуша є й повинні залишатися окрасою Путильщини, візитівкою нашого туристичного краю, – вважає Дмитро Ославський, голова районної ради.
Як наслідок, депутати прийняли звернення до міністрів агрополітики та екології, керівництва краю із проханням вжити заходів щодо припинення вирішення цього питання в незаконний спосіб та розглянути необхідність розширення меж Національного природного парку "Черемоський" на території району. (В.Гринюк)
30-06-2012, 11:35
0
4 847