Ініційована президентом програма "Здешевлення іпотечних кредитів" - не до кінця продумана і потребує багатьох змін. За умови, якщо ця програма справді спрямована допомогти людям отримати дешеві кредити на житло. Про це йшлося 11 червня на засіданні в Чернівецькій обласній адміністрації, присвяченій питанням втілення державної програми у життя.
Зокрема, за словами забудовників, в умовах програми є чимало перепон, які не дадуть нею скористатися багатьом буковинцям.
- Умовами програми "Здешевлене житло" передбачено, що буковинець бере кредит в банку під 16 відсотків річних. І лише потім держава повертає позичальнику 13 відсотків. Якщо стануться форс-мажорні обставини і держава не зможе відшкодувати ці 13 відсотків. Людина опиниться сам-на-сам зі своїми проблемами, - сказав Василь ДИМЕД, директор ТзОВ "Рембудсервіс – Інвест". – Чому би не змінити ці умови і, скажімо, людині надати напряму банківський кредит на, обіцяні, три відсотки. А на відшкодування решти – 13 відсотків – нехай вирішують між собою державні установи. Ощадний банк, "Укргазбанк", які є державними структурами з Міністерством регіонального розвитку. Ми всі вже знаємо, хто залишиться крайнім, якщо раптом у держави не вистачить коштів на погашення іпотеки.
Василь МОРОЗ, генеральний директор ТзОВ "Чернівціжитлобуд":
-У програмі передбачено учасниками три сторони: позичальник, банк та забудовник. Хочу наголосити – це є рівноправні партнери. Тоді чому банк, який бере участь у державній програмі "Здешевлення іпотечних кредитів", може вимагати у забудовника приватну інформацію? Наприклад, ми отримали документи від Ощадного банку, в яких вписані вимоги надати їм звіти за шість попередніх звітних періоди. Чи "Укргазбанк" вимагає від нас показати рух коштів за п’ять попередніх звітних періоди. А також наявність чи відсутність кредитів в інших банківських установах. Це приватна інформація. І чому вимагається у забудовника профінансувати 25 відсотків вартості житла?
Представники держави у пільговому кредитуванні – Дмитро ШУЛЬГА, керівник Державного фонду сприяння молодіжному житловому кредитуванню та Роман ПИВНЮК, начальник управління регіонального розвитку та інфраструктури ОДА запропонували забудовникам та керівникам банківських установ написати свої пропозиції щодо покращення умови виконання програми. Та надати їх до розгляду.
- Нещодавно вже внесено певні зміни у постанову Кабінету Міністрів про затвердження порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів. Усі наступні слушні пропозиції також будуть розглянуті і ймовірно будуть враховані, - запевнили чиновники.
А поки "сирий" документ на ходу доробляється 52 буковинців виявили бажання брати участь у новій державній іпотечній програмі. З них десятеро вже оформляють угоди з банками на отримання три відсоткового кредиту.
11-06-2012, 20:14
0
2 111