У Чернівцях більшість працівників комунальної сфери — пенсійного віку.
Комунальники скаржаться, що за кілька років це буде серйозною проблемою.
– Двірниками працюють жінки-пенсіонери, – каже директор "Житлосервісу" Анжела Рослякова. – Молодь категорично відмовляється від роботи.
– Поки що для нас не проблема, що працюють переважно пенсіонери, але за кілька років ситуація може погіршитися, – продовжує Анжела Георгіївна. – До нас приходять безробітні, які стоять на обліку в центрі зайнятості, і замість роботи просять покласти відмітку, що вони нам не підходять. Тобто люди не хочуть працювати у цій сфері, бо це непрестижно, важко. Якби більше платили, й охочих було б більше
– На озелененні міста працюють дві бригади. А це 24 робітників. Вони саджають квіти на клумбах, доглядають за ними, прибирають на площах та у скверах, – розповідає інженер з озеленення тресту зеленого господарства Алла ХОМУТОВСЬКА. – Ще одна бригада з восьми осіб спилює та обрізує дерева, косить газони. Понад половину наших працівників – пенсійного віку. Деякі працюють у тресті по 30-40 років. Переважно це сільські мешканці, міських – одиниці.
– У житлово-комунальному господарстві міста існує проблема з кадрами. начальник управління житлового господарства департаменту житлово-комунального господарства міськради Василь МАНЧУЛЕНКО. - Не вистачає кваліфікованих спеціалістів на водоканалі, у теплокомуненерго та інших міських комунальних підприємствах. Раніше комунальників забезпечували житлом. Нині його не виділяють. Зарплати теж не дуже високі. Тому обслуговують місто здебільшого пенсіонери та сільські мешканці. Молодші чернівчани працювати не хочуть.
6-06-2012, 18:38
0
1 754