На базі Української науково-дослідної станції захисту рослин, що у Боянах Новоселицького району, відбувся дводенний міжнародний науково-практичний семінар “Біологічний захист на шляху інновацій”, в якому взяли участь 70 провідних вчених і фахівців з Росії, Молдови та України. Серед них, зокрема, Генеральний секретар Західно-палеоарктичної регіональної секції Міжнародної організації з біологічної боротьбиз шкідливими організмами Юрій Гніненко, директор Інституту захисту рослин НААН Олександр Борзих.
- Нині у світі накреслилася тенденція до зниження обсягів застосування пестицидів у сільському господарстві, - розповідає директор станції Володимир Гунчак. – Це є результатом підвищення вимог з боку служб із питань охорони навколишнього середовища, зростання цін на нові високоефективні препарати, запровадження систем біологічного землеробства, які передбачають зменшення, а на деяких культурах – повне виключення обробок пестицидами, особливо в технологіях виробництва продукції для дієтичного й дитячого харчування. Компенсувати обмеження застосування хімічних препаратів у системах інтегрованого захисту можна завдяки посиленню біологічного чинника. Ставиться завдання використати всі можливі заходи та нехімічні засоби контролю розвитку фітофагів і патогенів. Мирозповіли учасникам конференції про свої біотехнологічні напрацювання по веденню первинної ланки насінництва картоплі та біотехнології розмноження підщеп для нових перспективних сортів груші.
Всього до цього заходу було подано понад 60 доповідей. Також було досягнуто домовленості про співпрацю з Інститутом захисту рослин Національної академії Молдови з питань фітосанітарної безпеки, що включатиме співпрацю у галузі біологічного захисту рослин та методології діагностики регульваних шкідливих організмів. (Василь Гринюк).
31-05-2012, 19:30
0
2 511