У Мармуровій залі ЧНУ сьогодні, 22 травня, обиратимуть ректора університету. Претендентів на цю посаду лише двоє – нинішній керівник вузу
Степан Мельничук та колишній ректор університету
Микола Ткач. Боротьба за крісло досить напружена.
"Університет має хороші досягнення і потрібно цей рух зберігати", – вважає
професор, в. о. ректора Степан МЕЛЬНИЧУК У розмові з кореспондентом molbuk.ua ректор утримався від прогнозів щодо виборів. Але до участі у них готується: коли ми зателефонували йому, Степан Мельничук саме вносив правки у текст своєї програми.
– Працюю на цій посаді сім років, і ми маємо непогані досягнення, – каже Степан Васильович. – Гадаю, ці стиль і напрямок роботи буде збережено. У мене є цілий план пріоритетних напрямків у освітній діяльності, науці, міжнародних зв’язках, а також у вдосконаленні матеріально-технічної бази вузу. Нині я вношу правки у свій текст. Речення, на якому я саме зараз зупинився: "Пишаюся тим, що наша футбольна команда посіла перше місце серед футбольних команд університетів України".
Інший претендент на крісло ректора
професор, завідувач кафедри теоретичної фізики ЧНУ Микола ТКАЧ вважає, що ректором оберуть його опонента. Та все ж обіцяє, що, якщо все-таки його оберуть ректором, то непереливки буде студентам, які погано вчаться.
– Бачу, що нині є багато недоліків у роботі університету, – каже Микола Васильович. – Говорять лише про добре, а недоліки не аналізують. Вважаю, що для того, щоби проблеми викорінити, варто більш прискіпливо цим займатися саме ректору. Відчуваю підтримку людей – переважно викладачів. Щодо деканів, то більшість із них задовольняє такий варіант життя вузу, який є нині.
– Хочу, щоби університет працював у кращому режимі і мав більше досягнень, ніж має нині, – продовжує М. Ткач. – А для цього потрібно запровадити більш жорсткі умови, зокрема для студентів, які не хочуть вчитися. Вимоги до викладачів теж варто зробити жорсткішими. Також треба підтримати тямущих студентів і змусити працювати тих, хто не хоче цього робити.
- Нині я дав право вибору людям: хочете інтенсивної роботи чи колгоспного тихого життя? Бачу, що, найімовірніше, виберуть його, бо більшість компанії, яка прийматиме рішення, влаштовує саме кандидатура Мельничука, - додав М. Ткач.
Розповів Микола Ткач і про його нинішні стосунки зі своїм опонентом:
– З ним особливого спілкування нині немає. Ми були друзями, але по-різному бачили розвиток університету. Я бачив, що він йде екстенсивним шляхом. Кілька разів говорив йому. Протягом останніх шести років ми з ним зустрічалися, мабуть, не більше шести разів. Я йому висловлював власні претензії до його роботи. Він лише розмахував руками. Але виконувати роль сірого кардинала – не у моїх принципах.
Як повідомили molbuk.ua у ректораті, нового керівника вузу обиратиме 291 представник трудового колективу вузу. Це студенти, викладачі, студентські служби та декани.
22-05-2012, 10:07
0
3 917