Більшість рибного бізнесу на Буковині перебуває у підпіллі.Про це йшлося днями на нараді, яка відбулася на базі Чернівецького рибокомбінату обговорювали.
– На території області є приблизно 1185 ставків площею 5485,2 га. 617 із них перебувають в оренді, – розповідає Василь Сандуляк, перший заступник начальника управління агропромислового розвитку ОДА. – Ці водойми використовують переважно для риборозведення. За минулий рік виловлювання риби становить 525 тонн. Це на 38 тонн більше, ніж 2010 року. Цифри ці занижені, бо не всі орендарі ставків звітують про справжнє виловлювання риби. Наприклад, якщо проаналізувати кількість водойм, переданих в оренду, та їхню площу, то за середньої рибопродуктивності 8-8,5 центнера з гектара загальне виловлювання риби повинно становити майже 2500 тонн. Тобто приховують справжню кількість виловленої риби. А ще чимало орендарів неефективно господарюють. Тому слід навести лад.
Основний вид риби, яку вирощують у ставових господарствах, – короп, який за темпом росту, скоростиглості, невибагливістю до умов утримання, оплатою корму посідає перше місце серед усіх ставкових риб.
Чернівецький рибокомбінат – племінне підприємство з розведення форелі райдужної та племінний репродуктор з коропа рамчастої та лускатої порід. А фермерське господарство "Ішхан", що у Банилові, розводить форель райдужну, струмкову, стерлядь.
– Значна частина рибного господарства перебуває в "підпіллі", що призводить до недонадходження коштів до бюджету, порушення екологічного стану водойм, збільшення адміністративних та кримінальних порушень на території краю, пов’язаних із незаконним заняттям рибним промислом, – вважає Руслан Беженар, провідний спеціаліст Головного управління рибоохорони та регулювання рибальства в області. – Тому роз’яснення орендарям водних об’єктів правових основ ведення рибного господарства – одне з найважливіших завдань. (Василь Гринюк)