З першого березня тимчасово призупинено ввезення на територію України молока, молочних продуктів та м’яса (тварин, сприйнятливих до хвороби “африканська чума свиней”) і м’ясної продукції з Білорусі. Заборону Держветслужба пояснила вивленням “перевищення максимально допустимих рівнів залишків ветеринарних препаратів” (не вказавши назви цих “залишків” та виробників). Рішення щодо м’яса прийняте у зв’язку з тим, що існує ймовірність того, що в Білорусь занесено збудник африканської чуми свиней (у селі Гродненської області вилучено та спалено поголів’я свиней з господарств громадян).
Для покупців то може означати одне: найближчим часом згущене молоко, масло, сметана та м’ясна продукція білоруського виробництва щезнуть з прилавків.
Біля кіоску з білоруськими ковбасами та молочною продукцією на ринку "Центральний" - людно. Народ скуповується про запас і обурюється рішенням влади.
Як розповів продавець кіоску, який співпрацює із фірмою у Бердичеві, яка займається постачанням білоруських продуктів, у нього серед покупців чиновники ОДА, відомі у місті адвокати, лікарі.
- Багато покупців-пенсіонерів, які не вважають ковбасою таку, що вартує 20 гривень, а тому краще куплять у нас невеликий шматок дорожчої, але якісної. Продукти якісні, смачні. Про рішення чув... Вважаю, воно не стосується ковбас, а лише м’яса. Можуть щезнути з продажу сири, молоко... Постраждає насамперед покупець.
- Та ясно ж: розкусили, що білоруські смачні продукти витісняють українські з ринку — ось і усувають конкурента, - коментує рішення влади один із покупців. - Та навіть плавлений сир український в порівняння з білоруським не йде. У нашому ж усі зуби залишиш! А якби не згущене молоко білорусів, взагалі би забули смак справжнього! О, згадав! Це ж Білорусь підтримала Росію у “сирному конфлікті” з Україною, тому тепер вже наші мстяться..
Корепондент “МБ” пройшлася магазинами міста. Білоруські продукти ще є: сир, молоко, кефір, йогурти... Продавці кажуть, що вони користуються попитом. Хоча є й такі, що їх принципово не купують, бо для них найсмачніші масло чи сир — найдешевші. “Життя важке, народ рахує кожну копійку”, - пояснюють. (Ю.Боднарюк)
1-03-2012, 17:32
0
4 626