У зв’язку із тим, що на водних об’єктах Буковини утворився нестійкий льодовий покрив, а це у свою чергу може призвести до нещасних випадків із людьми, які вирішили вийти на кригу, працівники територіального управління МНС у Чернівецькій області здійснили рейд по озерах м. Чернівці. Основною метою рятувальників було донести до рибалок небезпеку виходу на тонку кригу. Працівники МНС провели із ними роз’яснювальні бесіди, вручили пам’ятки та листівки із застережувальним змістом та переконували, що попри досвід, який є у більшості любителів зимової риболовлі, таке хобі може призвести до нещасного випадку.
На щастя, у цьому році нещасних випадків із людьми на льоду в області не було, проте МНС нагадує громадянам основні правила поведінки на кризі:
Перш ніж ступати на лід, потрібно знайти стежку або сліди на льоду.
Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
Слід пам’ятати, що лід буває неміцним біля стоку води.
Обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший.
Можна визначити наскільки безпечним є лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
Проте якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
І пам’ятайте, жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того аби для задоволення своєї забаганки піддавати ризику власне життя!
Відділ зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю
ТУ МНС в Чернівецькій області
28-02-2012, 09:02
0
1 659