Тиждень тому на Буковину завітав Мішель Терещенко, французький підприємець з українським корінням: його предки були відомими цукрозаводчиками й меценатами.
Пана Мішеля цікавить вирощування льону на чистій екологічній основі, – розповідає Михайло Галіцький, заступник начальника управління агропромислового розвитку Сторожинецької РДА. – А у нашому краї, особливо в передгірній зоні, цю культуру раніше культивували майже у кожному селі. Тепер льон ніхто не вирощує, бо це трудомісткий процес і фінансово збитковий. Ми побували з Мішелем Терещенком у селі Стара Жадова, де зберігся льонопереробний завод, який не працює вже три роки. Однак технологічні лінії не зіпсовані, вони у робочому стані. Оглянувши їх, французький гість залишився задоволений. Наразі як експеримент він пропонує, щоб 20-30 селян вирощували льон на своїх городах чи паях, а хтось із фермерів – на 20-25 гектарах, подалі від забруднених місць.
Насінням льону високої якості підприємець готовий забезпечити всіх добровольців. Льон здаватимуть на переробку у Жадову, а звідти везтимуть до Франції. За словами пана Терещенка, з біольону там вироблятимуть дитячий одяг та лляні вироби для лікарень. Підприємець хоче підняти льонопереробну галузь в усій Західній Україні. На перспективу він планує, щоб у нашому районі під цю культуру було відведено тисячу й більше гектарів сільськогосподарських угідь.
Єдине питання, яке потребує узгодження – вартість льону. Мішель Терещенко пообіцяв незабаром знову до нас приїхати з уже остаточним рішенням. Він з 2003 року мешкає в Україні і є керівником міжнародного проекту "Льон-Десна" – білизна з Десни".
27-01-2012, 17:24
0
2 593