Гурт “Вашківецька Маланка” з міста Вашківці Вижницького району Чернівецької області оголошено переможцем Другого Міжобласного фольклорно-етнографічного фестивалю “Маланка-фест”. У складі гурту творчу індивідуальність, яскраві костюми, цікаві режисерські рішення демонстрували колективи “Писаночка” та “Черемшина”. Разом з учасниками маланкового гурту приїхала й група підтримки, тому загальна кількість вашківецьких маланкарів налічувала близько 200 осіб. Журі відзначило автентичні костюми “Вашківецької Маланки”, музичний супровід та віковий склад маланкового колективу – помаланкувати до Чернівців цього дня завітали й найменші за віком учасники – молодші школярі. Як відзначило журі, буковинську Маланку знають в Україні та світі, насамперед, саме завдяки Переберії у Вашківцях.
За перше місце у цьогорічному Фестивалі Маланок гурт “Вашківецька Маланка” отримав грошову винагороду у сумі 10 тис. грн. Посів друге місце та отримав премію у розмірі 5 тис. грн. Кіцманський етнофольклорний самодіяльний театр “А калина не верба” з відродженням у маланковому дійстві тієї традиційної Маланки, яка була характерна для Буковини понад століття тому. Кіцманська Переберія виконала традиційні колядки, на учасниках гурту глядачі могли побачити білий домотканий одяг, окрайки з дзвіночками, австрійський однострій зі зброєю – шаблею та гвером. Маланку Сокирянщини представили сьогодні у Чернівцях учасники гурту “Маланка” з села Сербичани – вони отримали третє місце та грошову винагороду у сумі 3 тис. грн.
Серед критеріїв, за якими члени журі оцінювали колективи на “Маланка-фест-2012”, – відтворення особливостей традиційних для Буковини віншувань, автентичність текстів, костюми, мистецька індивідуальність, музичний супровід, виконавська майстерність. Міжобласний фольклорно-етнографічний фестиваль “Маланка-фест” цьогоріч зібрав більшу кількість гуртів – торік на фестиваль приїхало 15 колективів, а вже цього року у фестивалі взяло участь 25 Маланок, та розширив географію – на костюмоване дійство до столиці Буковини прибули учасники з Тернопільської області. Щороку маланкове дійство стає й дедалі різнобарвнішим – маланкарі вигадують нові костюми, втілюють цікаві творчі задуми, демонструють вражаючу техніку. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
16-01-2012, 08:08
0
3 538