Центр для безпритульних собак, а також готель для домашніх тварин з’явиться у Чернівцях через рік-два. А поки що у місті усипляють лише агресивних собак, які справді можуть завдати шкоду людині. На якому етапі зараз будівництво притулку та як наразі вирішують проблему з безпритульними тваринами? Про це розповів директор МКП "Чернівціспецкомунтранс" Василь ВОРОНЮК.
– Чи зросла увага до проблеми безпритульних тварин напередодні Євро-2012?
– Чемпіонат на нас мало впливає, адже наше місто не має до нього прямого стосунку. Але протягом останніх двох років ми цій проблемі почали приділяти багато уваги. Бо для мене важливе гуманне її вирішення. Погляньте лише, скільки у нашому місті бродячих собак – тисячі. І серед них багато породистих тварин, яких люди (назву їх людьми, хоча чинять вони не по-людськи), награвшись, викидають на вулицю.
– Як наразі вирішуєте питання з бродячими собаками?
– Зараз ми намагаємося якомога менше присипляти собак. Забираємо тільки агресивних тварин, які й справді можуть напасти. Присипляння однієї собаки коштує приблизно 120 гривень. Сплачує за це міський бюджет. Виїжджаємо за заявками від ЖРЕПу, якщо собаки десь накинулися на людей, та від самих мешканців. Але в цьому випадку викликаємо дільничного інспектора, представника ЖРЕПу та обов’язково заявника. Бо трапляються ситуації, коли одна сусідка просто хоче насолити іншій, яка підгодовує безпритульного собаку. Ось і скаржиться, що тварина мало на неї не напала. Також я категорично заборонив своїм працівникам чіпати собак у нашийниках.
– На якому етапі нині будівництво притулку?
– Проект уже замовлено і він перебуває на етапі розробки. Вже виготовили технічні умови на підключення води, світла і газу, роблять документацію на ділянку площею приблизно з гектар наприкінці вулиці Південно-Кільцевої. Тепер проектанти вивчають досвід інших міст, у яких є притулки, щоби правильно все зробити. Бо ми хочемо створити справжній центр, у якому б і стерилізували тварин, і притулок їм надавали, а також, щоби там був невеличкий готель для домашніх тварин. Оскільки часто багаті власники собак кудись їздять і не мають, де залишити тварину. Частково завдяки цим коштам притулок міг би й виживати. Наскільки мені відомо, заплановано, що в першому кварталі 2012 року проект повністю завершать і навесні, мабуть, виділять кошти на притулок і розпочнуть його будівництво. Гадаю, притулок з’явиться 2012 – максимум 2013 року. Але це залежить від міської ради. А також від нас усіх, бо ми відкриємо кілька благодійних рахунків для мешканців, які захочуть перерахувати кошти на будівництво притулку.
– Чому так довго тягнеться історія будівництва?
– Коли будівництвом притулку займався директор МКП "Санітар" Віктор Молодий, запланували, що притулок побудують у селі Магала Новоселицького району. Все начебто вирішили. Та потім на сесії депутати села раптом передумали і відмовили у наданні дозволу на будівництво притулку на території села. Тоді почали шукати землю в Чернівцях. Усе це затримало справу. Якби сільрада Магали тоді виділила землю, гадаю, притулок сьогодні був би на 80 відсотків готовий. (Галина МАРКІВ)
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.