Сніг та морози змусили безпритульних громадян шукати дах над головою. Чимало людей, які не мають де жити, туляться в притулку для бездомних. Адресу будинку безхатченки дізнаються через знайомих. Також людей, які потребують допомоги, знаходить на вулицях вуличний патруль громадської організації "Народна допомога". За словами інформаційного менеджера ГО "Народна допомога" Анастасії Берідзе, зараз не всі місця, на які розрахований притулок, вже зайняті. Під опікою держави проживають 18 безхатченків. Проте, коли вдарять сильніші морози, їх налічуватиметься до 30.
- Взимку всі ліжкомісця у притулку зайняті, - розповідає Анастасія Берідзе. - Щоб люди не змерзали, переночувати приймаємо і більше громадян. Завдяки виваженій роботі нашого вуличного патруля, ні торік, ні цього року на вулиці ніхто з людей не замерз.
Щоби потрапити до притулку, бездомні мають відповідати двом показникам — не вживати алкоголю та вести себе виважено. Будь-які прояви агресії тут не дозволені.
Чернівчанин Григорій, який уже три місяці бомжує, розповів, що до притулку потрапив за порадою знайомих. На вулиці ж опинився через сімейні негаразди.
- Рідна сестра відсудила батьківську квартиру собі, а мене прогнала на вулицю, - каже чоловік. - Мені радять звертатися до апеляційного суду, але де ті гроші взяти. Коли опинився на вулиці, знайомі порадили звернутися до ГО "Народна допомога". Живу тут уже три місяці і не скаржуся.
Зараз Григорій працює в притулку двірником. Найближчим часом планує влаштуватися двірником у місті і так "стати на ноги". Поки не знайде нове житло, житиме в притулку для бездомних.
Як розповіла інформаційний менеджер ГО "Народна допомога" Анастасія Берідзе, безпритульні громадяни можуть жити в центрі ресоціалізації для бездомних протягом півтора року. Бувають випадки, коли в притулку живуть і довше, поки не не наведуть лад у документах та не знайдуть роботу.
При Центрі для людей організовують курси, щоб ті отримали навики в певних робітничих професіях.
- Торік люди вже пройшли курси кухарів, а цього року організовуватимемо курси свічкарів, - каже Анастасія Берідзе. - Таким чином у бездомних громадян зявляться якісь навики. Так їм буде легше знайти роботу.
У притулку для бездомних є душова, пральня, кухня (на фото), кімнати для нічлігу з двоярусними ліжками. Щоправда, білизну на ліжка "люди з вулиці" мають придбати самі. Як розповіли працівники ГО "Народна допомога", це робиться для безпеки кожного, бо перш ніж людину огляне медсестра, невідомо, якою хворобою вона може хворіти. Весь час людей, які проживають у притулку, оглядає штатна медсестра.
ДовідкаЛюдям, які потребують захисту держави і не мають, де жити варто звернутися за номером телефону у місті Чернівці: 585156. Адреса притулку: м. Чернівці, вул.Барбюса, 6.
20-12-2011, 14:22
0
9 096