На дорогах Чернівців встановлено 85 "лежачих поліцейських". Збільшення кількості елементів примусового зниження швидкості пов’язане зі зростанням кількості автотранспортних засобів, зростанням інтенсивності руху.
Такі пристрої зменшують ймовірність наїзду транспортних засобів на пішоходів, однак, вони повинні відповідати певним нормам і стандартам. Зокрема, пристрій застосовується, переважнопоблизу дитячих та навчальних закладів, зон масового відпочинку, в місцях інтенсивного руху транспортних засобів у житлових зонах та прилеглих до дороги територіях.При цьому, за 30-50 метрів до пристрою встановлюються дорожні знаки 1.11 "Пагорб", або 1.33 "Обмеження максимальної швидкості руху".
Заборонено встановлювати елементи примусового зниження швидкості на автомобільних дорогах загального користування поза межами населених пунктів та на магістральних вулицях. Окрім пристроїв заводського виробництва дозволяється встановлювати елементи примусового зниження швидкості з бетону, асфальтобетону, але їхній профіль, схеми розміщення мають бути обов'язково погоджені в установленому порядкуі відповідати державним стандартам.
Для встановлення пристрою потрібно подати відповідну заяву в департамент комунального господарства Чернівецької міської ради. Рішення про доцільність встановлення "лежачого поліцейського" приймає профільна комісія з безпеки дорожнього руху.
Самовільне встановлення пристрою кваліфікується як створення штучних перешкод в транспортному русі і карається адміністративним штрафом. Про це повідомляє прес-служба УДАІ УМВС України в Чернівецькій області.
23-10-2011, 10:32
0
2 534