Після початку боргової кризи у Європі трудові мігранти перестали повертатися в Україну, повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Елла Лібанова.
Про це повідомляє ТСН.
"Я спілкувалася із жителями маленьких міст на західній Україні, звідки в основному і їдуть трудові мігранти, і вони мені говорили, що як тільки криза почалася в Європі, повертатися перестали. Люди чіплялися за будь-яку можливість залишитися там", - підкреслила вона.
За її словами, це пояснюється тим, що у населення існував ризик того, що в умовах кризи в Україні не вдасться відкрити свою власну справу або якось реалізуватися, "тому вважали за краще залишитися за кордоном".
При цьому фахівець додала, що сьогодні зворотний потік трудових мігрантів не збільшується, остільки криза ще триває.
"Хоча потік мігрантів трохи зменшився, але це зменшення зовсім незначне. Наприклад в Іспанії, де сьогодні найвищий рівень безробіття в Європі, трудова міграція з України не зменшується. Там робоча сила з України досі лишається у попиті", - додала вона.
Нагадаємо, Україна лідирує за кількістю трудових мігрантів до Росії, Польщі та Чехії. Такий висновок зробили експерти Організації з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), що об'єднує розвинені країни світу.
Українці опинилася на десятому місці серед тих, хто виїжджає до розвинених країн, а у першу трійку списку входять китайці, румуни (аналітики враховували й внутрішню міграцію) та індуси.
12-08-2011, 17:16
0
4 559