Нині рівень заробітної плати на Буковині є одним із найнижчих в державі і становить 1 тисячу 753 гривні. Найнижча середня заробітна плата за перший квартал цього року склалася в будівництві – 1 тисяча 60 гривень. Такий показник у цій сфері спостерігається вперше за всі роки моніторингу рівня оплати праці. Низький рівень оплати праці зберігається у сфері діяльності готелів та ресторанів. Причиною такої ситуації перший заступник голови облдержадміністрації Георгій Галиць під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати назвав тіньову зайнятість та виплату заробітної плати в конвертах.
“Якщо розглянути основні макропоказники в області – зростання виробництва промислової продукції, ВВП, то вони абсолютно не корелюються зі зміною розміру середньої заробітної плати в регіоні”, – відзначив Георгій Галиць, та додав, що проблема полягає саме в тінізації зайнятості і виплати заробітної плати.
З метою легалізації зайнятості та заробітної плати в області буде створено спеціальну робочу групу, до складу якої на чолі з першим заступником голови обласної державної адміністрації увійдуть представники облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області, Головного управління статистики, Контрольно-ревізійного управління, Управління Міністерства внутрішніх справ, фондів загальнобов’язкового державного страхування. Перше засідання комісії відбудеться вже на початку червня.
“Сьогодні в нас є цифра 1 тис. 753 гривні. До кінця року вона має зрости до 2-х тисяч гривень, – сказав перший заступник глави облдержадміністрації.
Легалізувавши ринок праці, вдасться вирішити низку економічних проблем краю, висловив переконання посадовець. Саме в тіньовій зайнятості і в розмірі заробітних плат знаходиться зростання доходів місцевих бюджетів – адже місцеві бюджети формуються на 75% від податку з доходів фізичних осіб. Про це повідомляє прес0служба ОДА.
25-05-2011, 09:42
0
2 347