У світі і в Україні відзначаються дні перемоги над гітлерівською Німеччиною у Другій світовій війні.
22 листопада 2004 Генеральна асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам'яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення і святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об'єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.
Нагадаємо, акт капітуляції нацистської Німеччини у Другій світовій війні був підписаний 8 травня 1945 року. В колишньому СРСР День Перемоги святкують 9 травня.
Як повідомлялося, у Києві параду військ і огляду техніки 9 травня не буде. В містах-героях (Київ, Одеса, Севастополь, Керч), а також у Львові, Вінниці, Дніпропетровську та Чернігові буде лише урочиста хода зведених батальйонів військ гарнізону і військових оркестрів.
Також у всіх цих містах пролунають святкові феєрверки.
Тим часом у Львові суд заборонив масові заходи на 9 травня, щоб запобігти виникненню конфліктів між активістами різних політичних сил.
21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором. Раніше президент Віктор Янукович заявляв про намір підписати цей закон. 6 травня закон був відправлений на погодження до Кабміну.
Міські ради Івано-Франківська та Львова, натомість, заборонили вивішувати в себе на День перемоги прапори з радянською символікою.
Голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв рекомендував утриматися від використання на офіційних установах області іншої символіки, крім державної.
8-05-2011, 10:40
0
2 493