На території, що охоплює Європу, Росію, країни Сходу й Африки, планується перехід на цифрове мовлення і відмову від аналогового мовлення до 2015 року. А в Чернівецькій області мешканці чотирьох районів досі не мають можливості дивитися телепрограми обласних телекомпаній. Натомість у прикордонних районах мовить з десяток молдовських і румунських телерадіоорганізацій. Про це йшлося на нараді з питань впровадження наземного цифрового телебачення з керівниками телерадіокомпаній Чернівецької, Івано-Франківської та Хмельницької областей, що відбулася в облдержадміністрації.
У грудні 2010 року Національна рада ухвалила та зареєструвала в Міністерстві юстиції План розвитку національного телерадіоінформаційного простору України, яким передбачається встановлення етапів впровадження цифрового телемовлення і порядок створення національної цифрової телемережі. Планом розвитку на першому етапі передбачено будівництво чотирьох мультиплексів і запуск їх в експлуатацію протягом 2011 року без відключення аналогових мереж. Стислі терміни розбудови цифрової телемережі (кінець 2011 року) пов’язані не лише з необхідністю надолужити згаяне, а й потребою максимально скоротити термін одночасної роботи аналогових і цифрових мереж, оскільки це створить додаткове фінансове навантаження на мовників.
Переважним правом отримання ліцензії на мовлення в цифрових телемережах володітимуть Національна телекомпанія України, обласні державні телерадіокомпанії (на мовлення в межах області), телекомпанії, які мають діючу мережу наземного аналогового мовлення з охопленням цілодобовим телемовленням не менше 50% населення України, а також трьом-чотирьом провідним регіональним/місцевим телекомпаніям у кожному регіоні (на мовлення в межах регіону/міста). Національна рада має оголосити і провести конкурс на заповнення місць у мультиплексах до серпня 2011 року. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
24-03-2011, 09:27
0
5 660