Через зростання цін на продукти харчування, комунальні та інші види послуг люди почали витрачати те, що відкладали на "чорний день". За словами працівників банківських установ, біля кас збільшилися черги з охочих конвертувати валюту у гривні.
– Більшість обмінює долари на гривні, – розповідає касир одного з банків Галина. – Причому найчастіше – невеликі купюри – по 20, 50 і 100 доларів. Як правило, це люди середнього віку. Молодь та пенсіонери із цього приводу звертаються рідко.
Таку тенденцію підтвердили і в інших банківських установах, куди ми звернулися.
– Ажіотажу з купівлі-продажу валюти нині немає, – зауважує працівниця банку Ганна. – Проте частіше клієнти конвертують валюту у гривні. При цьому пояснюють, що їм не вистачає зарплати, щоби заплатити за комунальні послуги, придбати продукти та одяг для себе і своїх дітей.
– Серед них багато тих, які отримують перекази, – зізнається касир Оксана. – Наш банк не має ліцензії на виплату одного з переказів у євро, тому на місці конвертуємо суму у долари чи гривні.
Обмін валюти на гривні мешканка одного з райцентрів Галина пов’язує з низьким рівнем життя людей.
– Працюю у державній установі понад 32 роки, – розповідає жінка. – Отримую непогану зарплату. Колись змогла купити за місяць 50-100 доларів, щоби відкласти на "чорний день". Адже і борги треба віддати, і дітям допомогти. Нині через подорожчання продуктів, квартплати і медикаментів відкласти заощадження просто неможливо.
Олеся ДЛУЖАНСЬКА
15-03-2011, 15:27
0
2 585